Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után mennyi idővel...

Abortusz után mennyi idővel tudtátok újra élni a mindennapjaitokat?

Figyelt kérdés

Abortuszom lesz és nem tudom, hogy körülbelül mennyivel utána tudok majd újra iskolába járni, sportolni, stb.


Félek attól is, hogy a hangulatomon is érezhetó lesz, hogy történt valami és nem egy néhány napos utazásról van szó. De annak meg nem látom értelmét, hogy egyedül, bezárkózva 'szenvedjek', ezért mihamarabb szeretném újra felvenni a napi ritmusomat.


2017. okt. 3. 23:12
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
27%
Szia! Nem lesz könnyű visszazökkenni a mindennapokba, erre jobb ha előre felkészülsz! Bár az igazat megvallva erre nem lehet. :( Nekem sajnos missed abom volt, de elképesztően nehezen tudom túl tenni magam rajta. A párommal nem mondtuk el senkinek, így csak ketten tudjuk mi történt. Jó ha van valaki akivel meg tudod osztani az érzéseid. Műtét napján mindenképpen legyen valaki melletted és akkor is ha felébredsz! Nekem sajnos egyedül kellett végig csinálnom a procedúrát és pokoli rossz volt. Azt hittem ha nem sírok és erősnek mutatom magam, akkor könnyebb lesz. Működött is kb 1 hétig utána csak a sírás meg a szomorkodás. :( Jót tesz ha nem vagy egyedül !
2017. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Itt egy valami "enyhít", ha nem gondolsz a dologra. Nem volt még ilyenben részem, de a testvérem szülészeten dolgozik és csak azt tudja tanácsolni ilyen helyzet előtt a nőknek (persze csak annak, akit szemmel láthatóan gyötör a bűntudat,társadalmi elvárásból kifolyólag, de nem akarja a gyereket-akár egy nehéz élethelyzet, vagy fiatal kora miatt, vagy mert nagyon nem áll késten), hogy ne alakítson ki kötődést a benne fejlődő lénnyel / magzattal ki hogyan hívja. De persze van aki zokog hetekig, az sírja ki magát, stb... kinek mi ugye.
2017. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
14%
69nap
2017. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Mivel tudtam, hogy jó döntés, amelyet alaposan átgondoltam, éretten, józan fejjel hoztam, egyáltalán nem viselt meg, azonnal élhettem tovább az életem.

Ennek már több, mint 10 éve, azóta van két gyermekem. Azóta sem sajnálom az akkori döntésem, számomra ez volt az egyetlen járható út, ma is megtenném.

2017. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanazt tudom mondani, mint a 4. válaszoló.

Át gondoltam, tudtam hogy így döntök a legjobban ezért lelkileg nem viselt meg.

Még az nap tudtam volna bárhova menni, viszont a sportolással 6 hetet várni kell.

2017. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha már az érdekel mikor sportolhatsz akkor semennyire nem fog megviselni, mivel ahhoz hogy rosszul érezd magad, lelkiismeret is kellene.
2017. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

"társadalmi elvárásból kifolyólag"


Amikor te voltál abban a fejlődési stádiumban, anyád akkor is emberként gondolt rád, mert ember voltál már akkor is, ahogy ez a gyermek is, akit majd ki fognak végezni és az anyja legnagyobb gondja az, hogy mikor fog tudni sportolni.

2017. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

De emberek ez egy biokèmiai képződmèny. Mit kell érzelegni felette?

Majd ha megszületik egy kifejlett gyerek akkor oké. De így?

A tumorodat is becézgetnéd?

2017. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igazából nem értem, miért kell kivégzésről, vagy a lelkiismeretem hiányáról beszélni.


18 éves, végzős lány vagyok. Nem állok készen az anyaságra, más terveim vannak az életben. Lenne jobb dolgom is, mint ez a beavatkozás, nem hiszem, hogy bárki boldogan vállalkozna ilyesmire.

2017. okt. 4. 13:58
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Attól megkímélnélek, hogy elmondjam, milyen halált hal majd a magzatod... De hogy téged mindebből csak annyi foglalkoztat, hogy a "beavatkozás" miben korlátozza a mindennapjaidat, az nettó és vegytiszta elemi önzésre vall. Te lelked, neked kell elszámolnod a tetteiddel egyszer.
2017. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!