Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvégzik el az abortuszt, ha...

Elvégzik el az abortuszt, ha nem vagyok még 18 éves? Hol?

Figyelt kérdés
Szeretném elkerülni azt, hogy kiderüljön és a szüleim megtudják.
2018. okt. 5. 16:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudod megkerulni a szuleidet. Ha eleg eretnek erezted magad a szexhez akkor ahoz is legyel eret, hogy nyiltan leulsz es elmondod a szuleidnek mi a helyzet veled es kerd a tanacsukat, segitseguket. Nem lesz kellemes egyik felnek sem, de ez elkerulhetetlen.
2018. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp mondd el nekik, anélkül nem megy, ezt viszont jobb minél hamarabb megtenni még ha nem is egyszerű, mert nem mindegy egy abortusznàl, hogy hány hetes terhes vagy!
2018. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
58%
Ausztria, Románia...előbbiben 14, utóbbiban 16 éves korig kell szülő.
2018. okt. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos kell a szülő is 18 év alatt az abortuszhozi... Nem is értem mire jó ez, aki el akarja vetetni, az így is úgy is elfogja, nem értem minek kell ezt neheziteni ilyen idióta feltételekkel, hogy a szülő beleegyezése is kell. Minimum le kéne vinni ezt a korhatárt 16 évre. Attól még, hogy hivatalosan nem felnőtt, igen is tudhatja az emebr lánya, hogy nem akar gyereket.

Egyébként érdekes módon ahhoz, hogy akar 13 évesen gyereket szülj meglepő módon nem kell a szülői beleegyezés.... Innen is látszik mennyire visszás ez az egesz, ha valaki rendelkezni akar a saját teste felett 18 éves kora előtt, aképpen h nem kell neki gyerek, ahhoz ernegedely kell, ellenben ha épp úgy tartja kedve akár 14 évesen is nyugodtan odaszülhet bármennyi gyereket a szülei nyakára vagy bárhova, ahova akar. Vicces ez az egész.

2018. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
33%

14es, talán azért, mert ez műtét, lehetnek komplikációk, szövődmények, bele lehet halni. És 18 év alatt minden műtéthez kell szülői beleegyezés.


Igen, mindenki eldöntheti akar-e gyereket, úgy hívják a dolgot hogy védekezés:-)És ez nincs korhoz kötve.

2018. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó inkább maradtál volna csendben... :)

Először is: nagyon-nagyon-nagyon ritka, hogy valaki belehaljon egy abortuszba. Elmondom neked, hogy sokkal nagyobb az esély, hogy a szülésbe hal bele az ember, semmint az abortuszra. 100 ezer szülésre vetítve 8,8 a halálozási arany, míg abortusznal 0,6. Szóval nem kéne hülyeségeket beszélni.

Nem mellesleg talán a szülésnél nincs komplikáció?? Ott nem léphet fel semmi komplikáció vagy gond? Dehogynem! Elég sok, érdekes ahhoz még sem kell engedély 18 év alatt, ott nyugodtan rendelkezhet a lány a teste felett, ellenben az abortuszhoz kell, ott már hirtelen nem dönthet önállóan. Hagyjuk már....


Ja és továbbra SINCS 100%-os védelem, tehát ismét sikerült egy hülyeséget mondani, na sebaj ;)

2018. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
46%
Romániában elvégzik 16 év fölött maganklinikán, szülői beleegyezés nélkül. Ugyanitt az abortusztabletta megengedett. Ha kérdésed van, írj privátban, szívesen segítek és meghallgatlak!
2018. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
36%

16os, meg kéne tanulni szöveget értelmezni mielőtt pattogsz:-) Nem azt mondtam hogy bele fog halni, hanem hogy mivel műtét, így van kockázata, és ezért kell a szülői beleegyezés. Érdekes, azért nem hisztiztek hogy 18 év alatt a vakbél vagy mandulaműtéthez is kell szülői beleegyezés...


Az meg vicces lenne, hogy egy kiskorú nm szülhetné meg a gyerekét ha a szülei nem egyeznek bele...elképzelem amint 5-6 évig terhes lesz míg nagykorúvá nem válik, mert nem kapott engedélyt a szülésre:-D

2018. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
35%

Jól van 59%-os látom élvezed leégetni magad...

Totál ellentmondásban vagy és még csak észre sem veszed. Én sem állítottam, hogy azt mondtad biztosan bele fog halni, szimplán kiemelten, hogy sokkal nagyobb az esély a szülés miatti halálra, semmint az abortusz miattira, de azért én nem tudok szöveget értelmezni....:D

Hiába csűröd-csavarod, egyetlen dologra válaszolj már: A szülésnek talán nem lehetnek szövődményei, nem léphet fel komplikáció?! Dehogyis nem, arról nem beszélve, hogy egy 18 év alatti lány nem sűrűn rendelkezik stabil kapcsolattal, több éves munkatapasztalattal, stabil jövedelemmel, azaz nagy eséllyel a szülei nyakára és pénzére szülnek, ellenben ehhez mégsem kell engedély... Nem kérdezik meg a szülőket, hogy amúgy ők el akarnak-e/tudnak-e tartani még egy gyereket. Plusz egy terhesség és szülés sokkal jobban megviseli egy fejlődő lány szervezetét. Tehát ha logikusak és igazsagosak akarunk lenni, akkor az lenne az ésszerű, ha a szüléshez is kellene engedély, sőt ahhoz sokkal inkább kéne, mint az abortuszhoz.


Ja és az is épp elég nevetséges, hogy egy 18 év alattinak engedély kell ahhoz, hogy ne kelljen egy 9 hónapos, kellemetlenségekkel teli terhességet végigcsinálnia, majd egy iszonyú fájdalmas szülést és hogy ne kelljen utána élete végéig, 0-24-ben egy nem kívánt gyereket nevelnie.

Tehát mindkettőnél megvannak ugyanazok, lehetseges komplikáció, szövődmény, ritkabbik esetben halál, mégis a kettő közül csak az abortuszhoz kell engedély. Úgy hogy nem értem miről is beszélünk, de hogy te nem látod át az egészet, az is biztos, különben nem beszélnél ekkora sületlenségeket!

2018. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
32%
19-es! Egy állam törvényhozása szerencsére szabadon dönthet az általa (és ezáltal a szavazópolgárok többsége által képviselt) értékek törvényi szabályozásáról. Így a Magzati élet védelme az Alaptörvény részét képezi. Ezért, mivel az életet önmagában értékként jeleníti meg, ezért van lehetőség szülői beleegyezés nélkül szülni 18 éves kor előtt (és emellett azért is, mert a szülés fizikai tervét ő viseli, nevelni -vagy ha erre képtelen, erről lemondani- neki kell még úgy is, hogy utána szülői/állami támogatásra szorul). A magam részéről (bár életemben nem szavaztam még a jelenlegi kormánypártokra) ezzel egyet is értek, tanulási célzattal a koliszobában/házibuliban/Sound-sátorban felcsinált gyerek kapjon csak egy okító fejmosást, a felelőtlensége súlyát éreztetve, bízva abban, hogy körültekintőbb felnőtt lesz belőle.
2018. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!