Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudok valamit tenni, hogy a...

Tudok valamit tenni, hogy a méhlepény ne "öregedjen" el hamar?

Figyelt kérdés
Sajnos sok olyanról hallottam,hogy a méhlepény elöregszik.Min múlik?Adottság vagy külső hatások?Használhatnak a vitaminok,vagy mi befolyásolja?
2008. nov. 14. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon kívül hogy nem dohányzol (feltételezem nem teszed), nem sokat tehetsz az ügyért.

Túl sokat ne aggódj ezen, a méhlepény általában csak a terhesség vége felé öregszik el, de akkor már úgyis kiszolgált.

Ja, és azt mondják, a túl sok kalcium bevitel is öregbíti a lepényt, hát nem tudom ennek mennyi a valóságalapja...

2008. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tudsz tenni ez ellen.

Viszont egy kutatás kimutatta, hogy a dohányzó kismamáknak és a magas vérnyomásban szenvedőknek gyorsabban öregszik a méhlepény.

A 30. hét környékén töbnyire már I. fokba érnek, de hallottam olyan esetről is, hogy a 23-24. héten már I. fokba ért a kismamának a lepénye, mégis 40. héten hozta világra a kislányát.

2008. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Természetesen nem dohányzom!
2008. nov. 14. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A baratnom sokat idegeskedett,minden kis vizsgalattol parazott, (a doki szerint) ezert erett meg es szult meg egy honappal hamarabb.Nekem is tul erett,bar en nem idegeskedtem,nem is dohanyzom,de 40 hetet toltom kedden,a dokim pihenest javasolt merthogy ahogy a vedonom is mondta erhet a mehlepeny a megeroltetestol (mivel kis hasam van,sokat mozgok,meszeltem konyhat,szobat..)Tehat ha nem idegeskedsz es sokat pihensz lehetseges megelozod az ereset.De ez meg mindig nem 100 szazalek ra hogy nem oregszik..
2008. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


még nem emlitették,de a c vitamin szedése,gátolja az elöregedését.

2008. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!