Magzat - Gyakori kérdések

Keresés gyerekvállalás, nevelés - terhesség témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Kisbabát várok.6+3 volt pénteken.viszont azt mondta az orvos, hogy kicsi a magzat. Alhasi fájdalmaim vannak, 2 napig barnáztam..De azt mondták minden...

Petezsák mérete 25 mm, szívhangja is hallható volt. 2 hét múlva ismét mennem kell. Ugyanúgy fenn áll a has fájdalom, derék fájdalom. Terhességi tünetem semmi nincs.

18
Miért írhatott fel nekem a magánorvos 3x20 csepp Maltofert?

Nem vagyok vérszegény, viszont olvastam ugyanezt a kérdést itt 2022-ben(szintén nagy volt a babája az illetőnek,mint nekem) 28hetes vagyok 1200gramm koruli a normál súly ebben a korban a magzatnak, az én babám majdnem 1500gramm jelenleg. Ez jelenthet bármi problémát ?

4
A kismama hogyan, miért veszi észre 13. Héten vagy később hogy kisbabát vár?

Egyik ismerősöm, 13. Héten tudta meg az orvosnál hogy babát vár. Orvoshoz, lombik előtti, vizsgálat miatt ment. A másik ismerős, azt hitte 40 évesen, hogy nem lehet gyereke ezért nem védekeztek a férjével és, született egy egészséges gyerekük. Normális rendes, magyar nőkről van szó.

13
Tobb mint 1 hettel kisebb magzat?

Sziasztok. Masodik terhessegem, sajnos az elso missed ab volt, igy emiatt most talan jobban felek, hogy valami megint tortenhet. Ma voltam nogyogyasznal, es ma lenne 26+4nap. A magzat azonban csak 25+2 meretu. 2 het mulva kell visszamennem. Eddig minden rendben volt a...

4
Legelőször csak úgy érezni a babád mozgását, hogy az ember odateszi a kezét, ahol eleinte mindig érezni lehet?

Vagy úgy is érezted, hogy nem raktad oda a kezed? Én csak akkor érzem, amikor odarakom a kezem. Az notmális? Tuti Őt érzem? Kb. 2 napja kezdtem el érezni.

2
Mi történik egy nő testében terhessége során, amikor a magzat egyre növekszik és nyomja az anyja belső szerveit?

Főleg ha ikrek! Ilyenkor mi történik? Férfiként azt tudom elképzelni hogy nyomja a máját, beleit, veséit, stb. Mi megy végbe ilyenkor? Hogy bírja ezt ki egy nő?

9
Miért reagálják ennyire túl a magzat súlyát?

Kezdem ott, hogy 26 hetesen kissebbre mérték a kislányomat, ezért 3 hétig korházba feküdtem. Minden héten volt ultrahang és mindig meghízta amit egy hét alatt megkell neki. Végül 29+0 hetesen mértek 1180g-ot ki is engedtek. 4 nappal később voltunk babamozin (29+4) ahol...

7
34 hetes vagyok medence végű baba 1újnyira nyitott méhszáj ez baj?

Orvos nem vizsgál azt mondta nem kell.. És ha be indulnának a fájások vagy el folyna a magzat víz ez ilyenkor mennyire baj?

3
Az 1. trimeszter végéhez közeledve tapasztalt valaki éjszaka nagyon erős hidegrázást?

(Remegés,fogvacogás) Olvastam, hogy terhesen okozhatja hormonális ingadozás. Ezekből az erős izomösszehúzódàsokból a fejlődő magzat mennyit érez,hatással van rá?

8
22 hetes voltam mikor genetikai ultrahangon voltam , megkérdeztem a baba nemét a doki azt mondta :inkább lány mint fiú . én is a terhesség elejétől...

szerintettek bele élhetem magam hogy lányom lesz? ???ha nem látta a nemét pontosan akkor mi alapján tippelhette be? köszönöm a válaszokat

9
Sztk-ban egyáltalán nem kapok képet a babámról?

Mikor legutóbb voltam uh.-n, nem adott képet a doki. Nem is fog később sem? Vagy ha külön kérem, akkor kapok? Gondolom azért fizetni kellene. A Veszprémi kórházról van szó.

15
A 36. Héten 1 héttel kisebb a baba, a 30. hétig végig korának pont megfelelő nagyságú volt. Nálatok is volt ilyen?

Fejkörfogat, haskörfogat stb... Én a genetikára gondolok, végülis nem lehet mindneki szabvány méret. Mást rendben találtak, csak paramami vagyok.

6
A terhesség vége felé, mitől hízik, gyarapodik a magzat?

38 hetes kismama vagyok, és az utóbbi 1-2 hónapban eltűnt az étvágyam. Eszek amennyi jól esik, több nem fér belém, naponta 2-3 szor keveset. Reggelire müzlit szoktam, napközben hús féléket, salátával, estére meg valami nem megterhelőt. Jól fejlődik,...

4
Menyivel lehet ez gond?

Pontosan 1 hete voltam ultrahang vizsgálaton. Ott meg lett állapotba hogy 8+1 napos terhes vagyok, 17mm volt. Ma voltam megint, barna folyás miatt a sürgőségin. Deciudaban be vérzések, azt mondták nem vészes kaptam gyógyszert rá. Ami eléggé zavar hogy 9+1 napos...

4
Mik azok a tényezők amiktől a magzat agyi fejlődése vissza maradhat, és kicsi súllyal születhet?

Nem igazán vagyok tisztában ezekkel azért tettem fel a kérdést. Annyit tudok amiket hallottam, vagy neten utána néztem de nem tudom mennyire hihető? Nem aggódom, 35 hetes kismama vagyok eddig rendbe van minden, csak azért jó lenne tudni. A terhességem elején...

7
13. borda magzatnál?

Járt valaki hasonlóan? Egyik oldalon 13 bordája van a babánknak (20 hetes magzat).

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!