Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz lenne emiatt két nevet...

Gáz lenne emiatt két nevet adni neki?

Figyelt kérdés

Régebben hallottam, hogy egy anyuka Azinak szólítja a kislányát és nagyon cuki becenévnek találtam,mint kiderült a kislányt egyébként Anna Zoénak hívták es ebből jött a becézés.

Most mi is a névválasztás előtt állunk és az Anna név mellett döntöttünk(nem ezért). De eszembe jutott,hogy anno hogy tetszett az Azi becézés és elgondolkodtam hogy emiatt megkapná a Zoé nevet a kislányunk vagy másmilyen Z betűs nevet akár.

Szerintetek ez igy nagyon gáz lenne,hogy gyakorlatilag egy másik kislányról "nevezzük" el?Vagy hogy csak a becenév miatt?Na meg attól félek,hogy ha mondanám hogy Azi,mindig a másik kislány jutna eszembe.


2019. júl. 29. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem lenne gáz kit érdekel honnan jött az ihlet van ismerősöm aki egy nyaraláson egy kutya nevébe szeretett bele és adta a fiának később (nem tipikus kutyanév hanem egy ritkább keresztnév)... Az sokkal gázabb, hogy a Zoét adnád amit annyira elcsépelt és gyakori lett, hogy az már fáj. Nem értem komolyan, hogy aki körbenéz nem látja, hogy kb minden 2. kislány Zoéka mostmár? Ez embereket nem zavar?? Becézheted Azinak, cuki tényleg de ne adj még egy Zoét ennek a világnak könyörgöm, már én érzem magam kellemetlenül azok helyett akik hívják a lányukat a játszón és három másik Zozika is felkapja a fejét. Annyi szép másik Z betűs lánynév van, én választanék mást, az Anna mellé simán elfér bármi mert az is gyakori. Hidd el, hogy ha a kezedben lesz a kislányod nem jutna eszedbe senki más ha kimondod a nevét.
2019. júl. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem akarok második nevet, de tetszik az Anna és az Azi, akkor úgy szólítom. S ha kérdik, hogy honnan ered, megmondom, ha gy hát csak úgy jött. 😁
2019. júl. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anna Zita tetszene nagyon, pedig egy név parti vagyok. Amúgy szetintem simán az Annát is nevezheted Azinak
2019. júl. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Zoé nèlkül is hìvhatod Azinak

(én is máshogy becézem a fiamat mint ahogy a nevéből logikusan jönne)

2019. júl. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor megnyugodtam. Én is erre gondoltam, hogy egyébként becézhetem akárhogy, nem kell ahhoz második név. A Zita és a Zorka viszont nagyon megtetszett a Zoé mellett, így biztosan nem lesz Zoé, hogy nem mégse ugyanazt a nevet adjuk.
2019. júl. 29. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes!!! Neked ne fajjon a nevvalsztas. A tiedet nem ugy hivjak. Legy elegedett!
2019. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!