Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudna segíteni valaki nekem...

Tudna segíteni valaki nekem Martin keresztnév mellé egy másik nevet is javasolni?

Figyelt kérdés
Most mondták meg nekem hogy ha minden igaz kisfiúnak lesz és neki szeretnék két nevét adni. Minden féle képen lennie kell mert a másik két gyerekemnek is két neve van. Gondoltam a Martin Noelra de a család leszólta. Berki a család név.

2019. aug. 16. 12:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Zsolt, Artúr, Aladár, Lőrinc, Elek, Tihamér, Tivadar, Lóránt, Vince, Barnabás, Tamás, Dénes, Endre, Mihály, Demeter, Vilmos, Zoárd, Zorán, Ottó


Írni akartam az Imrét és a Zoltánt is, de azok talán a Martin név után második keresztnévnek nem szerencsések. (Magyarázat, amiért mégsem: "Martinimre"-italra lehet asszociálni róla, Martin Zoltán esetén pedig olyan, mintha valaki "Martinzik". Mintha egy ige lenne, és hogy milyen az, amikor valaki martinzik. "Összemartinzza" itt a dolgokat. :) mint amikor pl "hull a hó és hózik." Tehát ha véletlen ez is megfordulna a fejetekben, ezeket kérlek, ne adjátok. :) Most még eszembe jutott, hogy miket lehetne még , a Károly pl nagyon szép név, de talán sokmindenki az inkákkal jönne, de az mondjuk aranyos, de inkább nem adnám. Meg pl kicsit ilyen becézős-szerű is, hogy "Martinkám." :) Tehát inkább azt sem:) Most még eszembe jutott az Attila/Atilla; de az meg kicsit összeolvadna ilyen "Martina Tillá"-ra , és akkor az meg úgy egy kicsikét lányos lenne:S:S:S Majd még ha van ötletem, írok, addig meg még megnézem a többieket is, hogy milyen ötleteik vannak Nekik eddig.

Szépséges estét,minden jót! :) :)

2019. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
29%
*Módosítanék. A Martin Endre túl harapós, így nehéz kimondani; viszont a Martin Noel variáció egyébként nekem nagyon tetszik; szerintem nagyon jól hangzanak úgy együtt!! Szép, én szivesen viselném így a nevet. Szerintem jó ötlet.
2019. aug. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!