Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől alakulhat ki terhesség...

Mitől alakulhat ki terhesség alatt a cukorbetegség? Meg lehet valahogyan előzni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hormonális hatásra alakul ki, sajnos nem tudod megelőzni. Ha ki akar alakulni, akkor kialakul, de ha figyelsz az étkezésre akkor "be tudod picit fékezni".


"A terhesség cukorbetegséget kiváltó (diabetogén) hatása régóta ismert. A jelenség oka, hogy a terhesség alatti hormonális változások - a méhlepényben termelődő hormonok - csökkenthetik a szervezetben termelődő inzulin hatását, aminek következtében átmeneti inzulinrezisztencia jön létre. Inzulinrezisztens állapotban csökken a sejtek inzulinra adott válasza, így kevesebb cukrot (glükózt) tudnak felvenni. A vércukorszint emiatt növekszik, ez pedig arra készteti a hasnyálmirigy sejtjeit, hogy még több inzulint termeljenek. A hasnyálmirigy ilyenkor nem mindig tud lépést tartani a szervezet inzulinszükségletével, szülés után azonban a legtöbbször ismét visszaáll a szénhidrát-anyagcsere normális egyensúlya. Terhességi cukorbetegség a kismamák körülbelül három százalékában fordul elő."


[link]

2010. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én csak terhesen vagyok diabeteszes, ha nem vagyok terhes, akkor tökéletes minden. Helyesen táplálkozom, testsúlyom átlagos, nem vagyok kövér, se sovány, családban nincs cukorbeteg stb. Ez van :S
2010. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!