Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a terhesség alatt...

Lehet a terhesség alatt fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

23 hetes terhes vagyok, és eddig 10 kilót híztam. Lényegében éppen túl vagyok a felénél és már feszedtem 10 kilót... A védőnőm azt mondta 10-15kilo hizás a normalis a végére.

Ám ha így folytatom, tuti meglesz a 20 kiló is :(

Ezelőtt nem ettem sok csokoládét, hetente csak olyan 2x 3x, akkor is csak kis szeletet. Mióta terhes vagyok nem elég, minden nap kívánok egy egész táblát.

Mivel gyakran úton vagyok, bekapnivaloert peksutit veszek. Ezelőtt ennyit nem ettek peksugibol, hiszen munkába vittem főtt kaját, vagy egészségesebben megcsinált egy szendvicset az útra. De most nem dolgozom már, és ha elmegyek itthonról, az úton megehezem, nem viszek magammal semmit.

Rettenetesen faradekony vagyok, aasodik trimeszterre sem múlt el. Gondolom a helytelen táplálkozás is hozzájárulás ehhez.

Pár hete elkezdtem heti 2x terhestornazni, és ez sokat segít abban, hogy ad plusz energiát.

Fogyokurat úgy hallottam, nem szabad terhesen csinálni. Felek, alultaplalt lenne a babám.

Viszont így meg lehet ő is sokkal nehezebb lesz ha megszuletik.

Az az igazság, hogy próbáltam zöldségeket enni többet, de valahogy kofordul a számból... Pedig régen imádtam. És most nem tudom mit csináljak :(

Lehetne egészségesebben ennem, és kerülni a sok sok peksutit és csokit, de fogalmam sincs mit egyek. Szeretek főzni, de dietasabb, egészségesebb ételeket nem tudok...mamrint nem tudom mi lehetne az.

A borsofozelek jutott most erről eszembe, hogy a borsó jó, de a főzelékben más is van, nem csak borsó, és azt úgyis fasírttal vagy virslivel tudnám csak megenni.

Tudnátok neked segíteni ilyen receptekben? Étel ötletekben?

Ha már fogyozni nem szabad, legalább ne csak szemetet egyek :(


2019. okt. 9. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyél nyugodtan azt, amit tudsz főzni, csak a csokoládét hanyagold. Én pl. ma ezt a cukormentes vaníliás karikát ettem.
2019. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Péksütit már rég el kellett volna felejteni. Ilyen sz.art enni terhesen? Ha nem esik jól, akkor is zöldséget, gyümölcsöt naponta többször.

Google- n keress rá mik az egyszerű, egészséges ételek. Amiket terhes nők is fogyaszthatnak. A csokit is dobd a szemétbe, mert az.

2019. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én terhességi cukros lettem, nem volt kérdés a teljes étrend váltás, nincs kifogás, meg kivétel, pedig még dolgozom is mellette, 32. Héten vagyok. Pont mikor szabadságon voltam, akkor tudtam a legjobbakat enni, mert volt időm recepteket keresni és megfőzni, munka mellett baromi nehéz ám egész napra egészséges ételeket vinni, mégis megoldom. Szóval kicsit hagyd abba a kifogás keresést, ha úgy érzed egészségtelenül érkezel és változtass. Ha nem dolgozol akkor időd mint a tenger, semmiből nem áll reggel bedobni egy teljes kiőrlésű kenyeret sajttal a táskába, örülj inkább neki, hogy ha mégis megeheznel nem kell mindenről lemondanod mint nekem. Ez nem fogyókúra, szénhidrát enni muszáj, csak nagyon nem mindegy milyet (alacsony glikémiás index). Ha mások munka mellett sokkal előrehaladottabb terhesen tudják tartani a cukorbeteg diétát akkor ha egész nap nem dolgozol te is meg tudod oldani, hogy ne szemetet egyél, már ha akarod
2019. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Tele van a net egészséges recepttel! Néhány, ahonnan én szoktam főzni: kristóf konyhája, zizi kalandjai, édes pofa blog, ami vegán recept azt sokszor helyettesítem tejtermékkel.

Azért számomra durva, hogy a borsófözelék az egyetlen, ami eszedbe jut, mint egészséges étel.

2019. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem fogyókúrázni kell,hanem keveset enni.Én nem eszem csokit,édességet,nem vacsorázom.Havi 1 kg hízok.
2019. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

A keveset evés az fogyókúra. Rendszeresen kell enni, nem degeszre és tartalmas egészséges ételeket

Ha éhezteted magad azzal lehet hogy nem hízol, de mivel a baba is nő és a súlya is nő ezért valójában kvázi akár fogysz is..és ez nem egészséges terhesen

2019. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra és az egészségtelen plusz kalóriák mértéktelen evése között van átmenet! Tényleg tele van a net egészséges ételekkel. Terhesség alatt azoknak is érdemes kipróbálni a 160g vagy 180g-os szénhidrát diétát, akik nem cukorbetegek. Tehát nyugodtan ehetsz így, nem lesz baja a babádnak.

De nem kell mindenképpen szabályos diétát tartanod, ha enélkül is tudod csökkenteni a bevitt kalóriákat. Nézelődj a neten és inspirálódj. Élvezd ki, hogy van időd új ételeket kipróbálni. A legtöbb édességet otthon is el tudod készíteni egészségesebb verzióban. Alacsonyabb szénhidrát tartalmú lisztből, kevesebb/nulla cukorral, kevesebb zsírral, mint a bolti. A zöldségeket sem csak egyféle módon lehet elkészíteni. Csinálhatsz belőlük krémlevest, főzeléket, fasírtot, mártásokat, eheted rakottan vagy rántva, sütőben sütve. Annyira különbözőek, hogy biztosan találsz olyat, amit szívesebben fogyasztasz. Már azzal is sokat teszel, ha a szokásos köreted felét lecseréled valamilyen zöldségre. Lehet akár elkészített, akár egyszerű saláta.


Az egészséges ételek mellett persze önuralomra is szükséged lesz. Ha eddig nem kívántad az édességet, így nem volt kísértés, akkor szerencsés vagy. De attól, hogy valamit megkívánsz, még muszáj mértéket tartani, akár terhes vagy, akár nem. A babának sem jó, ha egy egészségtelen ételekkel tömött testben fejlődik, és egy rosszul táplálkozó, legyengült anyukához születik. Nem baj, ha csokit kívánsz, de egy egész tábla helyett maradj 1-2 kockánál, és válassz alacsony cukortartalmút. Ha hajlamos vagy megéhezni nap közben, vigyél magaddal egy kis dobozban valami egészségesebb nassolnivalót. Ha mégis elfelejtenéd, péksütemények helyett válassz mást. Fontos, hogy ne a mostani étrendedből egyél kevesebbet, hanem próbálj meg bevezetni új, tápanyagban gazdag ételeket.


Már ez a néhány apróság rengeteget számít. Ha így csinálod, az még egyáltalán nem ártalmas fogyókúra, csak egyszerű odafigyelés.

2019. okt. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra azért tolos terhesség alatt, mert a kúrával méregtelenít a szervezet és ezek a méreganyagok a vérkeringéssel keresztülmegy a magzaton is. Az pedig súlyos károsodásokat okozhat.

Ha nem vagy cukorbeteg, attól még követheted a 180 g os szénhidrát étrendjét, de a legfontosabb ha nem akarsz hízni a sok sok folyadék és rendszeres mozgás ami még jólesik! Ehetsz csoki és péksütit de mértékkel, nem az ördögtől valók és néha az is kell. A hízás se ördögtől való, szülés után gyakran gyorsan lemegy mert nagy része víz. Ez az időszak nagyon nem a fogyókúra ideje!

2019. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fogyózni, tehát éheztetni magad, hanem egészségesen enni. A 160 g-os szénhidrát diétát nem csak cukrosoknak ajánlott, hanem túlsúlyosabb kismamáknak is, tehát biztos nem árt. Neked nem is kellene 160, lehetne picit több is.

az egyértelmű, hogy az édességeket és a cukros dolgokat hanyagolnod kellene. érdemes lenne teljes kiörlésű pékárura váltanod és mondjuk vinned magaddal abból készült szendvicset.

egészségesebb, diétásabb étel ami nem tészta vagy krumplis. és fehérliszt nélkül. szóval húsok (főleg csirke) zöldségkörettel bulgurral, kölessel, stb , barna rizzsel. főzelék ha lehet habarás nélkül egy kis fasírttal, pörlölttel.

de a net tele kismamáknak egészséges receptekkel vagy rendeli is lehet (akár csak ötletelhetsz belőle)

2019. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
6 os te nagyon okos.Azért a fogyókúra és a nem zabálás közt van egy kis külonbség.Azért mert valaki terhes nem kell zabálni!
2019. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!