Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ápolói munka...

Szerintetek ápolói munka mellett megéri gyereket vállalni vagy nem?

Figyelt kérdés
meg arra is kiváncsi vagyok hogy gyes, gyed alatt is kötelező továbbképzésekre járni meg a pontokat gyűjteni?
2019. nov. 19. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szintén eü. dolgozó vagyok; sosem fordult meg a fejemben, hogy a hivatásom miatt 'megéri-e' gyereket vállalnom.

Egyszerűen szerettem volna; akármit is dolgozom...

Jelenleg is itthon vagyok a kislányommal, továbbképzésekre nem járok még, majd az utolsó évben elég lesz, akkor is összejönnek a pontok.

2019. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha gyerek majd óvodás lesz és vissza kell menni esetleg dolgozni akkor nem lesz nehéz 12 órás munka mellett hozni vinni oviba a gyereket mert elég sokszor megoldhatatlan lesz és ezért gondolkodom hogy megéri e
2019. nov. 19. 16:15
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nincs apja annak a gyereknek?
2019. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az is dolgozik
2019. nov. 19. 16:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egészségügyben dolgozunk, de mi változtattunk a munkaidő beosztásunkon, hogy meg tudjuk oldani az oviba jutást. Így az apja viszi reggel, később kezd, én pedig részmunkaidős vagyok és megyek érte délután. Ápoló ismerős elment egy otthonba dolgozni, ahonnan meg tudta oldani a gyerek körüli feladatokat.
2019. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyes/ gyed alatt szüneteltetni kell a regisztrációs kártyát, így ha visszamész, ott folytatod ahol abbahagytad. Én most itthon vagyok a második gyerekünkkel, aki a héten lesz 1 éves. Már én is töröm a fejem, hogyan megyek vissza dolgozni, mert 12 órázni biztos nem fogok tudni, mivel a férjem minden este fél 8-kor ér haza. Így sem nappalos műszakot nem tudok majd vinni, mert este 6-ig nincs suli/ovi, éjszakára meg nem érek be. Mindenképpen állandó délelőttös műszakot kell keresnem, ami nekem munkahely váltással fog járni, mert ahol dolgozom, sajnos ez nem lehetséges.

De emiatt meg sem fordult a fejemben, hogy ne vállajak gyereket. Majd megoldjuk. Ha másnak sikerült, nekünk is fog.

2019. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én ápolónő vagyok, de meg sem fordul a fejemben, hogy emiatt ne vállaljunk babát!! Pláne, hogy mostmár több, mint 3éve várunk rá elég sok vizsgálat után. Én úgy gondolom, ha egy pár igazán szeretne gyermeket, nincs olyan, ami ne lenne megoldható.
2019. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább feláldozod magad a munka oltárán, és megfosztod magad a családtól, hogy anya lehess, a férjedet attól, hogy apa lehessen?! Belegondoltál abba, hogy egyik főnököd, munkatársad, beteged sem fog ajtót nyitni rád öreg korodra, senki sem fog unokával megajándékozni, vagy olyan boldog pillanatokat okozni, mint a gyermeked?!

Szép dolog az elhivatottság, de csupán azért nem vállalni gyermeket, mert a munkarendbe nem fér bele; baromság!

Nem ez az egyetlen állás, főként nem nővérként, mert abból úgyis hiány van most mindenhol; ha úgy érzed, így nem tudsz családot alapítani, akkor munkahelyet kell váltani!

2019. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak attól félek hogyha olyan munka után nézek ami állandó délelőttös akkor nagyon keveset keresnék mert jelenleg 190 és 210 között keresek nettó De a jelenlegi munkahelyemen a főnök is jófej és a kollégák is jófejek Csak annyi a baj hogy 12 órába váltott műszakban kell dolgozni
2019. nov. 24. 22:35
 10/11 A kérdező kommentje:
De volt olyan hónap is amikor 210 fölött kaptam
2019. nov. 24. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!