Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülöttnek számítana a baba?

Koraszülöttnek számítana a baba?

Figyelt kérdés

30 hetes terhes vagyok, ám a legutóbbi ultrahangon a baba méretei alapján inkább 32. Eddig is mindig nagyobb volt az eredetei" menstruáció alapján szamolttol, de nem ennyire...max 1 hét különbség volt.

A doki azt mondta nagy baba lesz.

Azom gondolkoztam hogy ha neadisten koraszülött lesz és mondjuk 35. Héten megszuletik...de a méretei alapján 37 hetes

Akkor koraszülött vegulis vagy nem?


2019. nov. 28. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A 12 hetes UH a mérvadó tudtommal, utána eltérhet a méret.


Ha a 12 hetes UH-n egy héttel nagyobb akkor 37-1re nem lesz kora.


Azonban 35. Héten már ne félj semmit :)

2019. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem a méret, állapot alapján döntik majd el.
2019. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Igen,

De ha monden rendben, gyarapszik, akkor nem kerül se inkubátorba és a kórházban sem kell sokkal többet maradni

2019. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2019. nov. 28. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól hogy nagy baba, még koraszülött lenne. A koraszülöttségnek megvannak a kritériumai, ami nem csak súlybeli, hanem terhességi kortól is függ.


Attól hogy a méretei alapján 2 héttel nagyobb, a szervei még nem fejletebbek 2 héttel. Csak ő maga dundibb.

2019. nov. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak kicsit osszezavart ez az egész.
2019. nov. 29. 08:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 3.5 kilosan szuletik a35. Heten, akkor is a korara kerul. Ahogy a tobbiek is mondjak. Legfeljebb hamarabb távozhattok!:)
2019. nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!