Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudni tunetek alapjan,...

Honnan tudni tunetek alapjan, hogy gombas vagy bakterialis fertozes okozza a nem tul kellemes illatu folyast?

Figyelt kérdés
Sajnos a dokim nem akar megvizsgalni, mondvan elvetelhetek, ha kezzel megvizsgal, plusz nem akar antibiotikumot felirni, mert szerinte az art terhesen..... Akkor most mi van, kezeletlenul maradok szulesig???
2008. nov. 18. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az első harmadban tényleg nem lehet antibiotikumot szedni, legalábbis az én dokim szerint. Viszont vizsgálni engem vizsgált, és biztos tudna olyan krémet, vagy valamit ajánlani, amit lehet használni. Hány hetes vagy, hogy nem akar megvizsgálni?
2008. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen fertozés van, akár gombás, akár baktériumos, a folyás mellett van gyulladás is, égetés, viszketés. Ezen kívul a gombás folyás fehér, túroszeru, a alában bakteriális folyás általában sárgás vagy zoldes. Nem értem, az orvosod miért nem vizsgál meg (az enyém szigorúan csak 10 hetente csinált ultrahangot, hogy ne ártson, viszont mindig megvizsgált). Az elso harmadban is lehet használni gombaolot vagy antibiotikumot, de elég rizikos, így csak tényleg indkolt esetben, hogy a fertozés ne terjedjen át az embriora. Lehet,hogy az orvosod nem látta ilyen komolynak? En sajna 2x is használtam kúpot az elso trimeszterben, egészséges a baba. Ha nem bízol az orvosodban, még idoben van váltani. Magamtol én nem mernék használni semmit (gombára elvileg lehet venni Canestent kúpot és kulsoleg krémet, de a baktériumok ellen csak antibiotikum segít, ahhoz meg mindenképp orvos kell). Ajánlom az intim mosakodot, segít a megelozésben.
2008. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma toltottem be kereken a 7. hetet, holnaptol 7+1, tehat holnap belepek a 8.hetbe. Holnap megyek ultrahangra, remelem minden oke. Nem ertem mi a manoert nem mondja, hogy hasznaljak canestent vagy valamit, majd kifaggatom az ultrahangost, meg a gyogyszertarost, mit ajanlanak.
2008. nov. 18. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én dokim pont azt mondta, hogy a gombás fertőzés jár sárgás folyással...

Én a helyedben semmiképp nem kezdeném el magam kezelgetni az orvos tudta nélkül, még akkor sem, ha a gyógyszertáros javasol vmit. Akkor inkább menj el egy másik dokihoz, hogy ő mit mond.

2008. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el másik dokihoz!Mindenképp kezelni kell ha nagyon kellemetlen a szaga,viszket stb!

Én is a terhesség elején többször is szedtem antibiot.mert hólyaghurutom volt!ill egész terhesség alatt volt folyásom,amivel a doki nem foglalkozott hiába panaszkodtam neki és ráadásul nem is csinált nekem hüvely váladék tenyésztést-amit 26-30.hét környékén kellett volna- és ezt mi nagyon megszívtuk!

Szept.11-én szültem és sajnos nagyon súlyosan fertőződött a babám,tüdőgyull.lett,vmint oxigén hiányos állapotba került,2 hétig voltunk kórházban és rengeteg antibootikumot kapott a szívem csücske.....mind ez azért mert méhen belül fertőzödött Streptococcus B által,ugyanis hordozó vagyok,DE ha észre veszik és kezelik antibiotikummal plussz a szülés alatt is kapok antibiotikumot akkkor n9incs semmi probléma!

Szóval ha megfogadod a tanácsom,menj el másik dokihoz vizsgáltassad meg magad és kezeltessed is!!!!!!!!!!!!!

2,5 hónapos,édes,egészséges kislány anyukája

2008. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!