Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez? Mikor kell...

Hogy is van ez? Mikor kell szülésznőt fogadni? Akkor is jó ha fogadok ha magán orvosom van? Vagy nem muszáj? Nem igazán tudom ez, hogy működik vagy, hogy mi ennek a menete!

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

általában a szülésznő van veled az egész szülés alatt ő bátorit és ő foglalkozik veled - beöntés, borotválás- és tőle kérdezel ha gond van v. kiváncsi vagy szóval neki nagyobb a jelentőssége.


két lehetőség van:


-megkérdezed a dokidat kivel szeret együtt dolgozni kit ajánl



-rábizod a véletlenre és jó szülésznőt kapsz.

2010. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik kórházban fogsz szülni? Mert vannak kórházak, ahol nem is lehet szülésznőt fogadni. Sajnos...
2010. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy megszünt az a lehetőség, hogy szülésznőt lehessen választani, a korházakban ki van írva...
2010. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj szülésznőt fogadni. Minden kórházban van ügyeletes szülésznő, aki ott van veled (normális esetben) végig a vajúdás alatt, ha közben nincs másik szülés. Persze, ha te azt szeretnéd, hogy csakis veled foglalkozzon, akkor nézz körül abban a körházban, ahol szülni fogsz, hogy ott kit ajánlanak! Maga az orvosod is tud esetleg segíteni a választásban vagy az oda járó kismamák között is végezhetsz közvélemény kutatást. Az orvos igazán csak néha megy be hozzád a vajúdás alatt, nem lesz ott állandóan! Sőt! Sok helyen nem is az orvos vezeti le a szülést, ha nincs komplikáció, minden rendben halad, hanem a szülésznő... az orvos csak megvizsgál párszor a vajúdás alatt, meg a végén is, meg ha kell összevarr... a többit (így a szülést levezetését is) a szülésznő végzi.
2010. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak orvost fogadtam, és nagyon megbántam! Azt gondoltam, hogy az ügyeletes szülésznő is jó lesz, mert ugye nőből van, szolidaritás, meg minden, de nagyot csalódtam! Letojják sok helyen az embert, bunkók, ...

Csak akkor sürgött-forgott körülöttem mindenki, amikor beért a dokim. Addig meg még a papírzsepimet is egy apuka vette fel a földről, mert soha nem volt a környéken senki. Ha bejöttek, akkor csak azért, hogy jól lecsesszenek, mert meg mertél mozdulni és elmozdult a gép.

Most máshol szülök, és fogok szülésznőt fogadni!

2010. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szegedi Női Klinikán fogok szülni és sajnos nem tudom, hogy ott lehete szülésznőt fogadni. Lehet, hogy tényleg az lesz a legjobb ha megkérdezem az orvosom...mivel nagyon segítőkész hátha tud esetleg valakit javasolni. Köszönöm a válaszokat. Ha valakinek van még tapasztalata akkor szívesen várom! :)
2010. júl. 21. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont most fogom a fogadott dokim lemondani, és inkább szülésznőt fogadok! A Szent Istvánba szeretnék szülni, és ott lehet csak szülésznőt fogadni. Szerintem érdemesebb szülésznőt mint orvost hisz ő lesz ott veled végig...A másik pozitiv dolog meg szerintem az hogy mig az orvosok sajnos nagy átlagba 80 ezer alatt nem elégszik meg, plusz ugye a havi egy magánrendelős látogatás... Addig a szülésznők a 20 30 ezret nagyon meg tudják hálálni!!!


Üdv 28 hetes pocis

2010. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem muszáj a magán orvos mert már volt egy rossz kimenetelű iker terhességem és sajna több figyelmet igényel a terhességem, mint amennyit egy sztk-s orvos nyújt.......nagyot csalódtam az sztk-s orvosokban........
2010. júl. 21. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!