Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 kiló hizás 36. Hétig?

20 kiló hizás 36. Hétig?

Figyelt kérdés

Ma raalltam a mérlegre és 1 hónap alatt 5 kiló feljott.

Vizesedek is, de nem fogható minden erre.

Attól félek lesz ez 25-30 is a szülésig és ezt nagyon nem szeretném.

Soha nem fogyokuraztam, nem kellett diataznom sem. Nem tudom most mit tehetnék, hogy ne legyen több hizás.

A védőnőm azt mondta hogy nem látszó elhízott kismamának, de mivel (akkor 15 kiló hizás volt) azt mondta hogy ne nagyon egyek, a baba élvezi úgyis ami kell.

Amit kicsit nehezen hiszek el.

Milyen diétát javasoltok, amitől a baba meg kapja ami kell neki, de és nekem sem árt?


2020. jan. 4. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre a pár hétre szerintem már mindegy.


Most hogyan etkezezel? Nyilván ha elhagxod a cukros üdítőt, csokit, peksutit, akkor nem fog ehenhalni a baba :)

Én nyáron voltam terhes, nasinak túrót ettem gyümölccsel, vagy zabkasat (nem a bolti cukrosat). Kenyér pedig teljeskiörlesű,inni csak víz.

Végül 15 kg hiztam, de 37.heten 2,4 kg-al született a babám. Rajtam is volt víz, onnan vettem észre h szüles utáni 5.heten azthittem elhagyom a papucsom úgy lotyogott a lábamon :)

Most 4 hos a babám és szoptatok, rengeteget eszek és 4kg van még rajtam, de a szopi miatt nem fogyozok

2020. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok, nem látszik rajtam a plusz súly, csak a mérlegen. Én már úgy vagyok vele, hogy ez az utolsó pár hét már nem számít, meglátom majd mennyi marad rajtam a szülés után, s majd utána próbálok tenni valamit, ha szükséges lesz. (Első terhességemnél 15 kg jött fel a végéig, amelynek nagyja már a kórházban lement, úgy tűnt ott még hogy túl vékonyak is lettek a lábaim, miután a sok víz kiment belőlem :D)
2020. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vizet szoktam inni, sima csapvizet, meg 100 százalékos gyümölcslevet.

Enni hát peksutit már kerülöm 1 honapja, de a kenyér még képben van.

Mióta terhes vagyok 0-24ben csak édeset ennék, ami tuti nem jó, mert azok általában cukros dolgok.

2020. jan. 4. 16:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz nektek
2020. jan. 4. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen lesz ez 25-30 kg a végéig, én 35 hetesen 17 kg-nál jártam és 40 hetesen ugyanennyivel mentem szülni, pedig semmin sem változtattam. Sőt, kevesebbet is mozogtam, mert beállt egy ideg a csípőmnél és lakáson belül is csak kapaszkodva tudtam járni az utolsó hónapban, dokin kívül ki se tettem a lábam a lakásból. Szülés után 4 nappal 8 kg volt még, pár hónap alatt észrevétlen eltűnt.

Most 34 hetesen 11 kg-nál járok, egyelőre nem vizesedem, szerintem ezert kevesebb.

2020. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem sincs sok értelme már diétába fogni(főleg ha a cukorterhelésed jó lett), de ha mindenképpen akkor a cukros dolgokat hagyd el vagy csökkentsd.Teljes kiörlésű kenyérre cseréld a fehéret.Egyél több zöldséget, kevesebb gyümölcsöt és hagyd el a 100% gyümölcslevet(marha sok a cukortartalma).


Amúgy én is úgy voltam egész terhesség alatt, hogy csak az édes és szénhidrátdús kajákat kívántam.22kg + volt a végén abból 14kg ment le szülés utáni 2 hétbe.Sok viz volt bennem.Aztán a maradékkal stagnáltam míg szoptattam.Szóval nem biztos ,hogy te nem hasonlóan leszel:)

Könnyű szülést és jó babázást:)

2020. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jan. 4. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem akarlak elkeseriteni, de én mióta megszuletett még durvábban kívánom az édeset, és sajnos még is eszem :(:D de ahogy írtam így van rajtam 4 kg plusz, pedig van olyan nap h 4-5 sütit megeszek (főleg ha hoznak a babalátogatók:)

2020. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jaj nekem :D én meg azt várom hogy olyan legyen az izlesem mint előtte volt.
2020. jan. 4. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, most már ne állj neki diétázni, pláne ha vizesedsz is-az nálam pl épp a 36.héttől lett nagyon durva.


Amit esetleg még tehetsz, hogy minden nap sétálj, esetleg kismamatornát, bár ha eddig nem csináltál ilyesmit akkor óvatosan.

2020. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!