Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valójában mekkora az esélye a...

Valójában mekkora az esélye a botulizmusnak, liszterózisnak?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok, igyekszem figyelni mindig arra, hogy mit eszek, de ma a nagyon megkívántam egy Il Treno-s salátát, volt benne főtt tojás (rendesen megfőve), csirke (ezt nem ettem meg, csak egy-két falatot belőle), és sajnos utólag döbbentem rá, mikor már ettem belőle, hogy a tetején majonéz volt, valamint a sajt parmezán... tuti friss volt minden, de eléggé megijedtem, hogy lehet-e baj... kolbászt, egyéb lágy sajtokat nem eszek, bár a védőnő mondta, hogy frissen lehet, de ebbe most eléggé beletrafáltam.



Mekkora az esélye, hogy lesz baj? Vagy ezek inkább főleg csak óvaintések, elővigyázatosságok?


Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 8. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy igazi majonéz lett volna benne, szinte mindenhol boltit használnak. Csirke, tojás nem nyers volt, akkor mégis mi a bajod? 😊


Én amúgy ettem lágy sajtokat, csak figyeltem, h pasztőrözött legyen, sonkát is simán, szalámit is. Házit nem, illetve tiramisut sem, csak sajátot, amibe nem tettem tojást.

2020. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható helyről származó dolgokkal nem szokott baj lenni. Én eddigi életem során egytlen egy alkalommal találkoztam romlott füstölt kolbásszal, gyerekkoromban, de annak is olyan pocsék íze volt, hogy azonnal fordult ki a számból.
2020. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dokim még mondta is h egyek sajtokat mert sok benne a fehérje és a zsír. Az meg kell. Most is rántott sajtot eszek épp😁
2020. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tojást és húst is szabad enni... Csak nyersen nem! Nem lesz semmi bajod/bajotok a kis parmezántól, majonéztől...
2020. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem etted meg a csirkét? Nyers volt?
2020. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem, a husi is meg volt főve, de nem ízlett a fűszerezése, ezért nem ettem meg.

2020. jan. 8. 14:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!