Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, lehet lépcsőzni még?

Figyelt kérdés

Panelban a 4en lakunk, lift nincs. Ha fájásokkal indul, akkor nyilván nincs kérdés, csak ha elfolyik a magzatvíz, aminek addig a védelem volt a szerepe, akkor nem árthatok a lépcsőzéssel a babának?

Persze majd megkérdem a dokimat is, csak most úgy eszembe jutott :)



2020. jan. 17. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártasz neki. Nyugi :)

Arra figyelj, ha pulzál a hüvelyednél valami, az az előre eső köldökzsinór lehet. Nagy mennyiségű víz folyása előresodorhatja, ami nem jó. Ha elfolyt, amint kész vagy induljatok, amikor vársz az indulásra, feküdj és ne állj, de attól h lemész a lakásból nem lehet baj. Ha ezt a pulzálást érzed, mentő és fekvés, levisznek majd. Ritka.

2020. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem
2020. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kolleganőmnek otthon folyt el a víz, 4.-en laknak. Mivel úgy tudta, hogy nem lehet lépcsőzni hívtak mentőt, erre azok fel voltak háborodva, hogy mit gondol majd hordágyon viszik le, szépen lesétáltatták a negyedikről.

Nekem a kórházban folyt el vajúdás közben, és onnantól kezdve fel sem állhattam,csak feküdnöm lehetett, addig simán járkáltam, sőt mondák is, hogy járkáljak, segít tágulni.

2020. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésfelkészitőn a kórházban azt mondták, ha elfolyik magzatvíz hívni kell a mentőket és le kell feküdni, mert már nincs az a víz ami védi a babát.
2020. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Nekem otthon folyt el természetesen még hiányzott egy két dolog a taskabol így a férjem papucsat ott mosogattam a kádban miközben hol szivárgott hol nem. 10 perc múlva elindultunk és semmi gond nem volt
2020. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy hatalmas zúdulással folyik el (mint a filmekben) és nem érzel lüktetést a hüvelyedben (előre esett köldökzsinór, ami extrém ritka), akkor nyugodtan lehet lépcsőzni, járkálni, mert a baba feje kellően "kitömi" a medencét és nem tud előre esni a köldökzsinór :)

Üdv, egy szülésznő

2020. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!