Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Lejár a határoz...

Terhes vagyok. Lejár a határozott idejű munkaszerződésem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapos terhes vagyok és március elején lejár a határozott idejű munkaszerződésem. Nem fogja a főnököm meghosszabbítása. Mit tegyek? Elmehetek ilyenkor táppénzre? Vagy mit tegyek, hogy a szülés után kaphassam a gyest és a többi ellátást.?

Köszönöm a segítséget.


2020. febr. 11. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Munkanélkülire.
2020. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A munkanélküli is meg van szabva, hogy mennyi ideig adják, ha jól tudom. Vagy nem? Ha most elmegyek munkanélkülire, akkor a szüléskor biztosított leszek?
2020. febr. 11. 08:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell időzíteni, hogy szüléskor legyél munkanélküli, és akkor nem szűnik meg.
2020. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Tappenzre nem mehetsz. Egeszen biztosan ez a legjobb idopont a gyermekvallalashoz?
2020. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Talán nem ez a legjobb időpont, de volt már vetélésem korábban. Elvetetni nem szeretném, ezért kell valami megoldást találnom.
2020. febr. 11. 08:58
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Mire fel ez a személyeskedés, hogy biztos jó időpont e. Honnan tudod a körülményeket, hogy mennyit keres a párja, kitudnak e húzni 2 évet egy fizetéssel, meg azzal a minimális ~50eFt alappal, amit a kérdező ígyis úgyis kap? Honnan tudod nem e valami hormonzavara van a kérdezőnek, és csoda hogy ez a baba összejött?
2020. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

6!


Egy sima megjegyzés volt. Közöd nincs hozza. Max a kerdezo tehet rá megjegyzest -tett is- de tudod amikor a kerdest kiirta, vallalta azt is, hogy nem mindenki fog habostortazni neki.

Amúgy nem tudom, sima józan paraszti esszel végiggondolva esélyes, hogy nem fényesek az anyagiak, hiszen különben nem érdeklődne, ugye?



Kérdező!

A szülésig jövedelem nélkül maradsz, max álláskeresési jár, az is csak 3 hónapig. Ha amúgy megfelelsz a csed és a svéd feltételeinek, és úgy igényled a munkanélkülit, hogy bele essen a szülés napja, akkor járhatnak ezek a juttatások.

2020. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jól keres a párom, abból feltudjuk nevelni a picit. Csak én számítottam a támogatásokra és azért egy gyermek nevelésénél minden forint számít.
2020. febr. 11. 09:18
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Na, akkor szedd össze a papírjaidat és nézd meg, megfelelsz e amúgy a csed és a gyed feltételeinek. Plusz kereshetsz munkát is, ha olyan végzettséged van, aminél nem számít, hogy terhes vagy. Sok sikert.
2020. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Keresni kereshet, csak senki nem fogja alkalmazni 3 hónapos kismamakènt.
2020. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!