Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen a placenta érettség...

30 hetesen a placenta érettsége:GII. Ez nagy baj jelent? Nem korai még?

Figyelt kérdés
Bár a babát 2 héttel idősebbnek mondják a méretei alapján, állhat összefüggésben ezzel? Esetleg ez miatt lehet előbb szülök?
2008. nov. 21. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a 30. heti ultrahangon szintén ezt mondták, és én is megijedtem, mert az első babámnál a 30. héten még nullás volt a lepény. Hozzá kell tenni: a mostaninál ezt az ultrahangot nem a saját dokim csinálta. Egyből elmentem a dokim rendelésére, hogy rákérdezzek, mit is jelent ez valójában, aztán kiderült, hogy a baba méreteit is elmérték, így visszarendelt magához egy kontroll ultrahangra 1 hét múlva. Ott kiderült: a lepény nullás, azóta voltam a 34. hétben is nála és ott szintén nullásat mért. Egyébként a lepény érettsége nem utal arra, hogy mikor fogsz szülni, csupán jobban meg kell válogatni, hogy mit eszel/iszol, mert ha már valamennyire érett, akkor nem tudja megszűrni olyan jól a méreganyagokat mint egy nullás méhlepény. Elhúzódó vajúdásnál jelenthet problémát ha nagyon el van már öregedve, de ebben az esetben azonnal megcsászároznak, a babádnak nem lesz baja. Szóval szerintem érdemes lenne egy másik vizsgálatot is kérned, bár ha tényleg már most kettes stádiumú, az akár a 40. hétig is megmaradhat kettesnek, nem feltétlenül öregszik el teljesen. 37 hetes
2008. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Megnyugodtam kicsit! Egyébként nem csak most a 30 hetes UH-n mérték nagyobbnak a babát, hanem 27 hetes 4d-n is, szóval szerintem nem nagyon mérték nálam el, aztán meg ki tudja! :D

Boldog babavárást és könnyű szülést neked!

2008. nov. 21. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!