Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is ennyire gallyra...

Mást is ennyire gallyra vágott a terhesség?

Figyelt kérdés

En nem is értem, akik 5-6 gyereket szülnek, hogy csinálják. Nem híztam sokat-9kg-, mégis a szülés óta (3 hónapos a baba) meg mindig rottyon vagyok. Például a derekam. Ha lehajolok és valamit csinálok kis ideig görnyedve, nem tudok felállni csak ha megtámasztom magam. A térdem is faj ha csak úgy törökülésből fel akarok pattanni. A gátsebem meg mindig érzékeny, szex szoba sem jöhet. A hátam rohadt merev, pedig kifejezetten hajlékony voltam terhesség előtt. Jógáztam is. Most alig tudok bármennyire hátrahajolni, nemhogy lemenni hídba.

Ez másokkal is így van vagy velem van a baj?


2020. ápr. 29. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt ilyesmi. Csak lelkileg voltam rottyon.
2020. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Térd- és hátfájás nekem is volt, mindkettő után. A térdem rendeződött magától pár hónapon belül. A hát elvileg azért fáj, mert görnyedsz, amikor szoptatsz, cipeled a kicsit, és hiába nem nagy súly, eddig nem volt ikyen terhelés, ezért megérzed. Majd jobb lesz ez is.
2020. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén hát -, és derék fájás a fekve szoptatástól. Álmatlanság, hiába vagyok fáradt, éjfél van, mire elalszom, pedig a fiam jó alvó. A császár óta érzéketlen a hasam köldöktől a vágásig (régen a hátsóm is az volt, az szerencsére elmúlt) elég kellemetlen, ha pl a férjem hozzáér és nem érzem, vagy ha neki megyek valaminek. 10 hónapja szültem...
2020. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van, a szex jobb lett, a súlyom ugyanannyi, a mellem ugyanannyira lóg, mint előtte (G kosár, csoda lenne, ha nem lógna). Egyetlen dolog romlott: a fogaim. Egyetlen rossz fogam sem volt a gyerekek előtt, azóta mind a 4 bölcsességfogam és 2 rágó is tömve lett.
2020. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

6 hónapot feküdtem a terhességem alatt. Csak wc-re kelhettem fel, meg egy pár perces zuhanyra.

Az izmaim teljesen lesorvadtak mire megszületett a kislányom. Gondot okozott többet menni, lépcsőzni, ülésből nem tudtam combból felnyomni magam, húznom, tolnom kellett kézzel is. Az elején földről fel sem tudtam egyedül, kapaszkodás nélkül kelni; egyszerűen nem volt hozzá erőm.

Fejjel lefelé megdöntött ágyban kellett feküdnöm, ha felkeltem, sokszor szédültem, elsötétedett minden, még a babám megszületése után is.

Az ízületeim instabilak lettek. Eleve lazák voltak, de így még az izomzat sem tartotta. Volt, hogy egy sima lépésnél, a szobában kiment a bokám.

Mindezekhez ízületi fájdalmak is társultak, mivel az addigi szó szerinti semmittevésből 'hirtelen' hordanom, órákat tartogatnom kellett a babámat, nem volt átmenet.

Korábban sportoltam. Még most sem (1,5 éves a gyermekem), vagyok azon a szinten, mint előtte.

De ha kell, újra megtenném ezt a gyermekemért.

2020. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem velem van nagyobb baj. Igen sajnos sokat görnyedek, ugye mikor játszunk is a jatszoszonyegen, de akar pelenkazaskor is, meg mindig. Akkor ez egy ilyen dolog. Beletörődöm és igyekszem valami lightos joga után nézni hátha fel tud ismét lazulni a hátam 🙂 Ja és amúgy en is nagyon sok izmot veszítettem, mert pici volt a hasam, a baba meg ahhoz képest nagyon nagy, nem fért el és az utolsó hónapban már csak ilyen partravetett hanyatt fekvő teknős pózban nyomtam főleg.
2020. ápr. 30. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!