Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképesztő mennyiségű gyomrsav...

Elképesztő mennyiségű gyomrsavam van! Mitől? Mit lehet tenni elene?

Figyelt kérdés

Folsav+Magne B6-ot kéne szednem,minden kijön belőlem.

Evés után fél órával semmi más nem távozik csak tömény gyomorsav,de vmi hihetetlen mennyiségben.

Tudnátok ajánlani vmit?

Tapasztalat?

9hetes kismami


2008. nov. 23. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Rennie, keksz, hideg tej.

Az sem mindegy mit eszel!

A gyomorsavhányás- reflux- jellemzően roncsolja a nyelőcsövet, a savgáz pedig a légcsöveket, nyálkahártyát.

Figyelj miket eszel, mert ez nem jó így, legyengít teljesen.

2008. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia nagyon sajnállak, én is ugyan így voltam.

Végig hánytam a 9 hónapot(kétszer is), 15 kilót fogytam( + a baba ,stb súlya), nem ettem semmit( és ez szó szerint)annyi maradt meg bennem , ami a hányás közben nem jött ki, a gyógyszereket is abba hagytam mert feleslegesen váltottam ki őket.


Bármit szedtem, nem használt, már a nyelőcsövem is ki volt sebesedve.A családom nagyon aggódott, hogy éhen halok.

A Renie hatott egy kicsit, mert abból akármennyit megehetsz, de az is csak pár percig, max fél óra.

Alváshoz jó, ha megemeled a párnád, majdnem félig ülő helyzetbe, és a bal oldaladon alszol, mert a gyomorszáj a jobb oldalon van, és akkor elviselhetőbb.

ha sok vizet iszol, az hígítja egy kicsit, és nem mar annyira.Próbálkozhatsz még sós kekszel, az is beválik (átmenetileg).


Jobbat nem tudok ajánlani, nekem semmi nem hatott úgy igazán.


A baba miatt meg ne aggódj, mert elveszi ő tőled amire szüksége van.

15 kiló fogyás után az első babán 3390 volt, második 3680.

Jobbulást!

2008. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

semmihez nincs erőm..2hete ki sem keltem az ágyból-csak a fürdőszobáig tántorgok.

Nagyon figyelek az étkezésre,sokszor keveset+keksz stb..De inni se tudok.Sokmindent kiróbáltam,minden meginditotta a hányást...

Semmi erőm.

A Renni-t lehet szedni?

2008. nov. 23. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, a hideg tej is jó! ezt elfelejtettem írni, de látom már megelőztek :)
2008. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha neked az esik jól, hogy csak feküdj, és aludj, akkor tedd azt!

De előbb utóbb nagyon fog fájni a hátad.Engem az anyósom úgy húzott ki az ágyból, szinte vödörrel aludtam, vette nekem a joghurtot, meg a gyümölcsöt, de semmi.

Vegyél jó kis fürdőket, azok nagyon jól tudnak esni.



Ismét 2. válaszoló.

2008. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a vélaszokat:):)

Egyelőre kilátástalannak látom ezt a helyzetet..Nagyon kikészűlt a szervezetem,az orvos pedig csak a vállát vonogatja.

Egy kis erőt most adtál nekem,remélem elég lesz arra h összeszedjem magam.Köszönöm

2008. nov. 23. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon együttérzek veled,mert én ugyanígy voltam a 13-ik hétig.Akkor egy csapásra elmúlt az egész.Neken a víz se segített,mert a vizet is kihánytan,tehát inni sem tudtam.Viszont lehet kapni,nem tudom ismered-e,a San Benedettó zöld teát?0.5 és 1.5 l-es változatban lehet kapni,tesco-ban mindíg van!!!!Finom,és azt az egyet bármikor meg tudtam inni,és legalább nem száradtam ki.A Rennie is jó volt,azt szabad kismamának is.Remélem hamarosan elmúlik neked is ez a probléma.Jó babavárást! Egy 18 hetes pocakos
2008. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt az elején, aztán elmúlt és most újra itt van (32.hét). Nekem bevált a háztartási keksz, pászka, hántolt és hangsúlyozom, hogy hántolt mandula, tej. Vettem rennie-t is az mindig van a táskámba. 16 darabot ehetsz belőle egy nap, de ez rajta van.

Remélem neked is elmúlik.

2008. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nem tudok segiteni.. én ma vagyok a 39.hétben de folyamatosan hányom ki a gyomorsavat.Én az elején nem hánytam csak most a végén.A doki nekem sem tudott mit mondani, végig szenvedtema gyomorégést. A pattogatott kukorica szokott segiten de az sem mindig, vagy a natur joghurt.De úgy álltalában mindentöl van gyomorégésem sajnos.Gyümölcsöt már alig merek enni, a körte kicit jó szokott lenni.A kekszeket már utálom. Én már el sem tudom képzeli ha megszülök ez el fog múlni:(

Boldog babavárást kivánok!

2008. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39 hetes vagyok,folyamatosan van gyomorégésem.Napi 5x eszem,keveset,s mentes ásványvizet iszom.A folyadékot igyad hogy ki ne száradj,mindenképpen szedjél vitamint,főleg Magne B6,folsavat,ásványi anyagot,C vitamint mivel hányással veszted az elektrolitokat.Tej tévedés,nem köti meg a savat,nem jó gyomorégésre.Hideg víz,fagyi /vigyázz a torkodra/ kicsit hűti.Korpovit keksz,piritós,de mikor kezd jönni a savam,mentes ásványvizet kortyolok.Magasabban s baloldalt feküdj.
2008. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!