Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhesen gyulladásra...

18 hetes terhesen gyulladásra lehet kamillateat inni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de önmagában az nagyon-nagyon kevés rá. A gyulladásnak oka van. A gyulladást kiváltó okot kell megszüntetni, ami egy fertőzés. Ha sima, vírusos, akkor nyilván idővel legyőzi a szervezet, pár nap alatt, de egy komolyabb gyulladást ebben az esetben sem egy kamillateával lehet és kell csillapítani, hanem konkrét gyulladáscsökkentő gyógyszerrel. Amennyiben bakteriális a fertőzés, úgy pedig antibiotikumot kell szedni, azt írja fel az orvos.
2020. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszi. Visszatero hólyaghurut. Eddig tőzegáfonyat ittam, gondoltam kipróbálnam a kamillát.

Antibiotikumot is szedtem ra, de sajnos nekem ez mindig visszajön. Azt mondta az orvos hogy szules utan kell egy komolyabb kurat végig csinálni.

2020. máj. 4. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem jó. Vizelettenyésztés kéne és arra célzott antibiotikumos kúra. És nem terhesség után, hanem most. Felelőtlen nagyon az orvos. Ebből nagyon könnyen vesemedence-gyulladás lehet, ami meg sokkal nagyobb baj, mint egy antibiotikumos kúra. Sőt, ha indokolt, egy antibiotikumos kúra sem ártalmas.
2020. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a terhességem elején megkívántam nagyon a kamilla teát és utána is néztem, mert tudom, hogy a gyógynövényekkel vigyázni kell terhesség alatt és nagyon eltérő véleményeket olvastam, így úgy döntöttem, hogy inkább nem iszom.

Amúgy a problémádra nem hiszem, hogy sok hatással lenne a kamilla tea. A 3-as válaszolónak igaza van, hogy ezt a problémát még terhesség alatt kezelni kéne. Ha már 38-39 hetes lennél, akkor megérteném az orvost, hogy azt mondja, hogy inkább a szülés után kezeljétek, de neked még 5 hónap van hátra és ha ezt nem kezelik, akkor nagyon veszélyes lehet.

Anyukám kapott egyszer ilyen húgyúti fertőzésből vesemedence gyulladást és 40 fokos lázzal feküdt otthon egy hétig és elég kemény gyógyszereket kellett szednie...

Szóval szerintem keress másik orvost.

2020. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérj ki másodvéleményt, mert gyulladást tilos hagyni a kismama szervezetében, pláne nem altesti gyulladást. Normális az orvosod?


Az antibiotikumtól nem lesz bajotok, a gyulladás viszont vetélést okozhat.

2020. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tini korom óta folyamatosan szenvedtem a hólyaghuruttól. Persze voltam sokszor tenyésztésen, de a végén azt mondta az orvos, hogy egyszerűen érzékeny vagyok rá.

Nem akartam negyedévente antobiotikum kúrát csinálni már tovább, úgyhogy próbálkoztam természetes dolgokkal.

Hála istennek egyszer elkerültem egy új egyetemi háziorvoshoz és ő javasolta a Canephron nevű gyógyszert. Vény nélkül kapható és gyógynövényes cucc.

kb 4 éve nem kell antibiotikumot szednem hugycsőgyulladásra, ha érzem h baj lesz, beveszek belőle néhány alkalommal és el is múlik (de ahogy telt az idő, ritkultak a megelőző tünetek is).

Pedig hányszor de hányszor ültem az ügyeleten fájdalmakkal. Én ahogy éreztem az első jeleket, 45 perc múlva már a rendelő előtt kellett ülnöm és már genny is volt a vizeletemben.

Többször volt vér is és egyszer azonnali injenkciót is kaptam a gyulladásra.

Innen hozott vissza ez a készítmény.

2020. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A Canephron alkalmazása terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt mivel ezen időszakokban történő alkalmazásáról nem állnak rendelkezésre klinikai vizsgálati adatok.

A készítménynek a termékenységet befolyásoló hatására vonatkozó adatok nem állnak rendelkezésre."

2020. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. 9 hetesen is szedtem antibiotikumot, Cefzilt, de semmi ertelme, egy hetig jó majd újra elojon a dolog.... Urológus es nőgyógyász is azt mondta hogy terhesen meg erzekenyebbek a nok a fertozesekre es most kb a lactinelle meg vitagyn c n es sok folyadekon kívül mast nem tehetek.
2020. máj. 4. 21:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Hetente mehetnek vizelet tenyésztésre. Ket hete is voltam az negatív lett, de most újra itt a probléma. Beszedek egy antibiotikum kurat es egy het múlva kezdődik elolrol....
2020. máj. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!