Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vizelet mintaból kijött...

Ha a vizelet mintaból kijött h streptococcus baktériumom van a 33 héten, akkor az már biztos h jelen van a szervezetben? Vagy amíg nincs váladék vétel a hüvelyből addig nem biztos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig 3 túra abtibiotikumot szedtem mert volt húgyuti fertőzésem és nem múlt el, enterobacter volt jelen 3 vizelet vizsgálaton , de most a 4-ik vizsgálaton kijött a streptococcus , lehetseges 3 túra antibiotikum után?

2020. máj. 13. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A streptococcus visszatér(het) antibiotikumos kezelés után is, ha valaki hordozza, akkor egy életen át kell vele számolni. Ezért is felesleges szülés előtt csak emiatt antibiotikumot szedetni a kismamával. Én is hordoztam, hüvelyi mintavételből derült ki, két adag antibiotikum folyt le vénásan szülés alatt, hosszan vajúdtam, tolófájások ellenére császármetszés lett, mégis elkapta a babám, így ő direktbe kapta az antibiotikumot egy napig a születése után.
2020. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
36. hét végén derült ki, hogy összeszedte valahol a streptococcust, kaptam antibiotikumot. A szülés beindult a 37. héten. Kaptam még a szülés alatt is vénásan antibiotikumot, mert pont nem sikerült végig szedni a tablettát. Az én gyerkőcöm nem kapta el, nem volt semmi gond, hüvelyi, problémamentes szülés volt. Kérdezz rá a dokira, lehet vesz kenetet aztán ha pozitív lesz kapsz még antibiotikumot! Sajnos terhesen valahogy könnyebben összeszedte én is mindent, hiába vigyáztam :(
2020. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Holnap megyek dokihoz !
2020. máj. 13. 15:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!