Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szőkítve van a sötét hajam...

Szőkítve van a sötét hajam (fodrász által, aki OWAY-t használ), az elso 3 hónapban nem festettem, de 12.hettol illetve szoptatás utan lehet kb 3 havonta vagy nagyon ártalmas?

Figyelt kérdés

Persze nem a hajam a legfontosabb, azonban most mar iszonyatosan latszik a lenoves, mivel eredetileg sötét barna hajam van, de világos szokere van festetve. A fodraszom organikus festéket használ, gondolkodom, hogy kb 1 hónap mulva felkeresem, mivel nagyon gyorsan no a hajam alapból is, most meg inkább.

Valamint szoptatás ideje alatt is lehet egyszer-ketszer kiszokittetni?



2020. jún. 2. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne ártalmas?

Minden kismamát 20 centis lenövéssel látsz?

Én is szőke vagyok, az első terhességem alatt is végig festettem a hajam és most a második alatt is festem (a kijárási korlátozás alatt magamnak, de hamarosan már visszatérek a fodrászomhoz).

2020. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaa és szoptatás alatt is folyamatosan festve volt. (4 hetente)
2020. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem árt. Menj el nyugodtan. Esetleg festés helyett lehetsz melírozott az kevésbé ocsmány amikor lenő.
2020. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi! Elso terhesseg, kicsit paramami vagyok 🤷🏼‍♀️😬
2020. jún. 2. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

A hajad nem él, az már nem szív fel semmit a testedbe a festékből. Esetleg ami a fejbőrödön át bejuthatna, azzal lehetne gond - de nem lesz azzal sem. A hajfestés nem árt a babának, nem jut vele káros anyag a tejbe sem és a terhesség során a babába sem.

A belélegzett vegyszerekkel legyél inkább óvatos a terhesség alatt, festékek, permetszerek és hasonlók, meg ugyanígy a bőrödet is tartsd ezektől távol. Ha terhesség alatt végeztek festést akkor ne oldószeres hanem vizes bázisú festék legyen és gumikesztyűben dolgozz, ne te menj permetezni vagy vegyszert keverni, a munkahelyeden se használj oldószereket, hígítókat és ne puszta kézzel nyúlj a hajfestékbe se. De a fodrász csinálja nyugodtan.

A dohányzásra figyelj, te se cigizz és menj távolabb ha rágyújt valaki a közeledben, a gyógyszerekkel légy óvatos ugyanígy - de gondolom ezeket már úgyis tudod.

A koffeint szokták még tiltani, de annál inkább azt nézd meg, hogy a vérnyomásod rendben van-e. ha alacsony a vérnyomásod akkor igyál fekete teák, kávét nyugodtan, kevésbé rossz a babának, mintha alacsony a vérnyomásod. Nekem emiatt született kis súllyal az első babám, mindentől távol tartottam magam a terhesség alatt hogy vigyázzak rá, de az alacsony vérnyomásom miatt nem jutott elég tápanyaghoz mert nem volt elég jó a vérkeringésem. Egészséges volt csak rettentő vékony, alig 2,5 kg. A másodiknál szólt a doki, hogy igyak kávét vagy ha nem megy akkor a kólából keverjem ki a széndioxidot és úgy igyam meg, csak emeljem meg valamivel a vérnyomásomat. A második és harmadik babáim már 3,5 kg feletti súlyúak voltak.

2020. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

34. Hetben vagyok, vegig festettem/ festem a hajam. Egyet ertek az elozokkel.


Es minden nap sminkelek is.


Es mukormokre is jarok.

2020. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!