Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PAI-1 4G/4G homozigóta mutáció...

PAI-1 4G/4G homozigóta mutációval lett babátok végül? Hogyan?

Figyelt kérdés

Volt egy vetélésem, azután lett ez az eredmény. Az egyik orvos szerint száz százalék, hogy ez okozta, és gyógyszer nélkül száz százalék, hogy megint elvetélek, és még azzal is csak az esélye csökkenthető valamennyivel. A másik orvos szerint ez a mutáció nem veszélyezteti a terhességet. Gondolom, érthető, hogy most fogalmam sincs, mit csináljak... nem akarom fölöslegesen szurkálni magam egy éven át, de újabb vetélést se akarok, és nem tudom, kinek higgyek.

Veletek mi történt, lett gyereketek? Hányadszorra maradt meg a baba? Ti kaptatok erre gyógyszert? Melyik orvosnál/klinikán voltatok?



2020. jún. 10. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Leiden mutációd is van?

Haematológusnál voltál már?

2020. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, az nincs. MTHFR van, két helyen is, de mindkettő heterozigóta, és nagyon szuper a homocisztein-szintem. Csak ez van meg a PAI. Hematológus mondta, hogy ez nem veszélyes a terhességre, és genetikus, hogy nagyon is.
2020. jún. 10. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a genetikusnak hinnék inkább. Ez a mutáció köztudottan vetéléseket okoz, sőt a terhesség alatt is nagy figyelmet igényel, mert gyakoribb a preeklampsia esélye, illetve egyéb komplikációk. Nem akarlak megijeszteni, de én a helyedben keresnék egy kompetensebb haematológust, mondjuk egyetemi szintűt...

Én is szúrkáltam magam, mihelyt pozitív lett a tesztem. Ki lehet bírni, de engem megnyugtatott a tudat, hogy a babám így nagyobb biztonságban van. Lehet, hogy neked is elég a pozitív teszttől szúrkálni.

Drukkolok neked!

2020. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, én is utánaolvastam, tényleg azt írják, növeli a vetélés esélyét. De ez azért nem egészen ugyanaz, mint amit a genetikus mondott. Főorvos hematológusnál voltam egyébként, bár ez nem feltétlen tükrözi a szakértelmét.

Szerettem volna pai plazmaszintet nézetni, de külföldön élek, egyszerűen képtelenség megoldani.

2020. jún. 10. 22:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Annak, aki idetéved: két hematológus (akik közül az egyik jóideje kutatja a várandósság alatti véralvadási zavarokat) minden kétséget kizárólag egyetértett abban, hogy önmagában a PAI1 homozigóta mutáció nem indokolja az LMWH injekciót. Azt indokolja, hogy rendszeresen ellenőrizve legyenek a véralvadási értékeim (havonta), és amíg ezek jók, addig elég a baby aspirin.

Szóval a magam részéről mindenkinek azt tanácsolom, hogy keressen egy kompetens hematológust, aki megmondja, hogy az ő egyéni, speciális esetében (mutációkkal és véreredményekkel együtt) kell-e szurkálni vagy nem, nem pedig mindenkinek fölírja vagy éppen senkinek nem írja fel a gyógyszert.

2021. febr. 5. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem a minap derult ki ez a mutacio. Eddig 2 gyermekem szuletett. A terhessegek alatt nem tudtam rola, hogy lenne ilyenem. Igy nem kezeltek semmivel Az elso terhesseg soran adodtak komplikaciok. A masodik teljesen komplikacio mentes volt. Szoval kezeles nelkul is lehet teljesen egeszseges a varandossag es a szuletendo baby.
2022. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!