Mekkora az esélye?

Figyelt kérdés
A barátommal a menstruációm elmúlása után két nappal, megszakításos módszerrel szeretkeztünk. Mekkora az esélye, hogy terhes lehetek? Legbelül azt érzem, hogy nem vagyok az, de amikor erre gondolok, nagynak látom a hasam, azt érzem puffadok, és néha fáj jobb oldalt alul a hasam. Lehet, hogy csak beképzelem. Azt is tudom, felelőtlenség volt ezt tenni. Azt hiszem még korai tesztet csinálnom, mert egy hete történt.
2020. júl. 5. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány naposak a ciklusaid és hány napig tartott a menstruációd?
2020. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A ciklusaim általában 5-6-7 naposak, de legtöbbször 6
2020. júl. 5. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Pearl index 35.
2020. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam
2020. júl. 5. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
A ciklusod nem lehet 5, 6 vagy 7 napos, mert a ciklust a vérzés első napjától számoljuk a következő vérzés előtti napig. A peteérés van kb a közepén ennek a ciklusnak, akkor a legnagyobb az esély a terhességre. Nem túl nagy az esélyed, de ha nem akarsz gyereket, akkor védekezz és legalább minimálisan legyél tisztában azzal, hogy hogyan is működik a tested. Egyébként meg terhességi tünetek általában az elmaradt menstruáció után jelentkeznek, előtte nemigen érezhetsz ilyeneket. Ha meg érzel valamit, akkor az nem a terhességtől van.
2020. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt írom, hogy pearl index 35 és te megnyugodtál? :DDDD Hát, nem erősséged a matek.
2020. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Akkor tegyük fel, hogy 6 napig menstruáltál, így akkor a ciklusod 8. napján voltatok együtt. A spermium tökéletes körülmények között akár 5 napig is élhet, de általában inkább olyan 3 napig tudnak életben maradni. Így akkor kb. a 11-13. ciklusnapnál járunk. Szóval 24-26 napos ciklusokkal simán lehetsz terhes, 27-28 napos ciklusokkal azért van rá esély, de jelentősen kevesebb. Ha pedig ennél hosszabbak a ciklusaid, akkor csak nagyon minimális az esély. Viszont akármikor lehet spontán peteérésed, szóval ha nem jön meg, amikor kéne, akkor azért tesztelj.
2020. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

7-es: mindezt a félidejű ovura alapoztad.


Rendszeres 28 napos ciklus mellett fogant 6. napon a fiam.


Ez nem matematika, biológia. Nem vagyunk gépek.

2020. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as Igen, azért mert az az általános, és nem tudjuk, hogy a kérdezönek pontosan mikor volt/lesz peteérése, vagy egyáltalán hány naposak a ciklusai, így az a legvalószínűbb, hogy 14 +/- 1 nap a kérdezőnek a luteális szakasza. A 20+ napos luteális szakasz, ami akkor ezek szerint nálad van (vagy esetleg spontán peteérésed volt abban a ciklusban, amire megint kitértem a válaszomban) azért lássuk be nem sokakra jellemző. De ahogy te is írod, hogy nem vagyunk gépek és pont ezért írtam, hogy ha 28 napnál hosszabbak a ciklusai, akkor is van minimális esélye a teherbeesésre. Úgyhogy nem értem, hogy miért kell belekötni a válaszomba.
2020. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!