Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így az anyakönyvezésné...

Mi lesz így az anyakönyvezésnél? Kérlek titeket, aki tapasztalt ebben a dologban segítsen! Többi lent.

Figyelt kérdés
2 hete volt az esküvőnk, felvettük a párommal egymás vezetéknevét, de sajnos közben súlyos anyagi problémák merültek fel, és nem biztos, hogy a baba születéséig át tudjuk íratni a személyes okmányokat. Ilyen esetben ha a házassági anyakönyvi kivonatot viszem a kórházba, erre a névre anyakönyvezik a picit?
2010. aug. 2. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
amikor bejelentkeztetek esküvőre, akkor ott már rákérdeztek a születendő baba nevére, erről is vihettek igazolást
2010. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Debrecenben kérték az anyakönyvi kivonatot.

De szerintem a te irataidat mindenképpen jó lenne átíratni.

A TAJ és adó kártya ingyenes, a személyi és a lakcímkártya 2000 Ft.

2010. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A házassági anyakönyvi kivonaton van egy rovat, hogy mi lesz a születendő közös gyermeke(i)tek vezetékneve. Ez alapján anyakönyveznek, nem kérnek személyi igazolványt stb., úgyh' ezen ne aggódj. Sok boldogságot a házassághoz és a babához is!
2010. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. aug. 2. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Legjobb tudomásom szerint csak az útlevélért és a jogosítványért kell fizetni, a többi igazolványért (taj, adó, szig, lakcímkártya) nem kell fizetni.

Egyébként pedig a lakcímkártyát muszáj lerendezned, mert azt is le kell adni (mivel a te lakcímedre fogják a kicsit is írni).

2010. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14:37 nem tudom te hol lax de nálunk ingyen van a lakcímkártya.
2010. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
adatváltozás esetén ingyen van a lakcímkártya is!
2010. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A szüléshez vinned kell egy 100 napnál nem régebbi hitelesített házassági anyakönyvi kivonat másolatot, amit ingyen ki kell adnia annak a jegyzőnek ahol házasodtatok.

Ez alapján kapja a nevét a picu.

2010. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy házasság esetén egyszer ingyenes a névváltoztatás miatti igazolványcsere, válásnál kell már csak fizetni.

De szerintem kérdezd meg az okmányirodában, hogy hogyan is megy, illetve az anyakönyvvezetőnél és a kórházban, hogy mi lesz így a picivel, kinek milyen névre fogják anyakönyvvezni. Az a legbiztosabb.

2010. aug. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!