Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik pozitív GBS (hüvelyváladé...

Akik pozitív GBS (hüvelyváladék tenyésztés) eredmény mellett szültek, minden rendben volt a babával?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy adnak antibiotikumot, többnyire csak a vajúdás alatt, előtte nem. Akik így szültek, a babával minden rendben volt utána? Megjött az eredményem, Streptococcus agalactiae pozitív. Nagyon megijedtem, mert írták, hogy hetekkel, hónapokkal később is kijöhet fertőzés a babánál. :(

Köszönöm szépen a segítséget!

36+4 khm



2020. júl. 11. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így szültem (2 hete), minden rendben volt mindkettőnkel. Azóta megint csinált tesztet a doki és szerencsére negatív!🙏

2020. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így szültem tavaly januárban. 3x kaptam antibiot, mikor beértünk elfolyt magzatvizzel 2x, és a vajúdas alatt még 1x. 1,5 eves a kicsi, semmi baja nincs. A naggyal is így volt, vele sem volt semmi gond.
2020. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

36+3-ra született a lányom, 34. héten GBS negatív voltam, ő meg fertőzötten született és a negatív leletem miatt csak 3 napos korában kezdtek el Streptora gyanakodni, mert még mindig nem tudták levenni a lélegeztetőről. Már 11 éves, egészséges, pedig napokig nem kezelték a fertőzését. Állítólag lehet, hogy ma pozitív, 2 nap múlva negatív, megint pár nap múlva újra jelen van a baktérium, ezért sem kezelik sokszor terhesség alatt. Ha valaki egyszer pozitív, a további terhességei alatt is annak kell tekinteni.

Mindegy, a lényeg, hogy a testvérei születésekor mindig kaptam valamilyen penicillin származékot. Egyikük sem fertőződött, pedig a pici rohamos szülés során jött a világra, 20 perccel születése előtt estünk be, nyomták az Augmentint, de szerintem nem sok jutott át a placentán. Nagyon kellett figyelnem a kórházban, hogy rendesen lélegzik-e, nem hány (a bukás nem számít annak) és a nővérek is óránként csekkolták. A neonatológus pedig azt mondta, hogy a hónapokkal későbbi GBS fertőzés friss, nem ugyanaz, amit születéskor kapnak el a babák.

Szóval az egésszel azt akartam mondani, hogy ha gyorsan is születik a picur, akkor is tudják kezelni, ha szükséges. Ne aggódj, jó, hogy kiszűrték! 🙂

2020. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Megnyugtattatok. Kedves utolsó, sajnálom, hogy ilyenen mentetek keresztül, és örülök, hogy minden rendben lett végül! 😊 gratulálok mindenkinek a babákhoz!
2020. júl. 14. 05:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy szintén jó magyar, kissé elavult dolog, amivel imádják ijesztgetni a kismamákat... Sajnos, amit a hármas leírt, nem ritka a strepto fertőzött újszülötteknél, hogy az anya tenyésztése negatív volt. Van olyan kórház itthon, ahol nem is szűrnek, nem kötelező eleme a terhesgondozásnak. Akit érdekel a téma, lesz egy jó kis online kongresszus ezzel kapcsolatban ( ingyenes):

[link]

2020. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!