Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha túlaggódom a...

Mit tegyek, ha túlaggódom a terhességet? Vagy ez baj egyáltalán?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, tudom, hülyén veszi ki magát a dolog, hogy egy férfi ír a terhesség kategóriába.

Az a helyzet, hogy már én is azt veszem észre, hogy túlgondolom, nem tudok magamon uralkodni. Olyan érzéseket vált ki belőlem a párom terhessége, mint amikor fociztunk és az egyik munkatársamnak be volt gipszelve a karja és úgy állt be, én féltettem, hogy megrúgom a kezét. Most is így van, féltem a feleségem. Nem nagyon szeretem, ha mászkál, félek, hogy baja lesz. Már arra is gondoltam, hogy csinálok a konyhai asztal sarkaira kis "asztalsarok védőt", nehogy beüsse a pociját. Túlféltem, és ezzel ő úgy érzi, hogy megfojtom pedig nem az a szándékom, egyszerűen féltem, mivel egyszer elvetélt már. Nem engedem, hogy cipeljen, nem engedem, hogy az anyósülésen üljön, nem engedem, hogy bármit is csináljon pihenésen kívül. Tudom, hogy beteges, és ha valaki velem csinálná ezt, én is úgy érezném, hogy megfojt, mert tényleg fullasztó lehetek, de féltem őt.


2020. júl. 20. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek kompromisszumot, és akkor nyugodtabb lesz ő is.
2020. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Baj, messze nem normális. A terhesség nem betegség. Ha lesz még gyereketek, akkor ugyanúgy fogja élni az életét, mintha nem lenne terhes. El fogja látni a nagyot, ha még nem lesz túl nagy ő sem (2-3 év alatti) emelnie kell, a tesó rátehénkedik a terhes hasra, stb. De voálá, képzeld, megszületnek a kistestvérek is a világba, amellett, hogy a kismama ellátja a háztartást is.


Ez a bohóckodás, amit csinálsz, csak első gyereknél lehetséges. Az agyára mész ezzel az asszonynak valószínűleg. Azért, mert valaki terhes, nem kell úgy bánni vele, mint egy ufóval. Kímélet a józan ész keretei között szükséges. A pocivédő sarokvédő már nem az...

2020. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért baj, mert ez már messze a ló túlsó oldala, és irracionális félelemből táplálkozik, ami sosem jó. Jobb ha már a terhesség alatt leepited magadban ezt a tulfeltest, mert úgy gondolom, a majdani gyereknek sem fog ez jót tenni, ha a széltől is óvni próbálod.


Engem nőként nagyon idegesített volna, ha a párom így viselkedik.Szerintem az a legjobb, ha hagyod hogy úgy élje a feleséged az életét, ahogy eddig, és az ésszerűség határát nem léped túl az ovintezkedesekkel. Hidd el hogy egészséges terhesseg nép nem a megy el attól a baba, hogy valaki neki megy az asztalnak, vagy nem fekszik egész nap.

2020. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
96%

Szerintem is az agyára mész.

Én első gyerekkel még ügyeltem is pár hétig, fejbe is rúgott egy skizofrén mondjuk 😂, napi 3 órát bkv-ztem, terminus utàn napokkal még a piacon cipekedtünk a párommal és megcsináltuk a karácsonyi menüt.


Második terhességem, sétálok a tipegővel meg a kutyával, rohanok utána, emelgetem a babakocsit, piacozok, napi 29x fel meg leviszem a 12 kilós gyereket itthon a 20 fok lépcsőn, főzök, takarítok, sportolni is voltam a kutyával, vezetek stb.


Egészséges terhesség nem szakad meg csak úgy. Ha indokolatlanul ellustul vki az sokkal károsabb az egészségre.


Meg hát utána a babát is agyonfélted majd?

2020. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derjaderja ***** válasza:
Na meg ezt magának teljesen jók érzi az ember, hogy èpp pihennie kell mert feszül a hasa vagy fullad vagy bármi.
2020. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bízz benne, felnőtt nő, és tudja, hogy mit csinál. Azért nem jó, ha ezt csinálod, mert infantilizálod, gyerekstátuszba teszed egy kicsit, mintha nem tudna magára normálisan vigyázni, és ez hosszú távon nagyon rosszat tesz a párkapcsolatnak, mert ki kíván egy gyereket, aki nem tud magáról gondoskodni... Figyelj, racionalizáld ezeket. Nem gondolhatod komolyan, hogy a feleséged olyan hülye, hogy csak úgy beüsse a hasát az asztal sarkába. Próbáld az agyadat arra átállítani, hogy itt a szerelmed, egy egészséges, erős fiatal nő, aki most a gyereketeket hordja és bármire képes, megvédi magát, kompetens, tud magára vigyázni. Nyilván az nem baj, ha egy kicsit kényezteted, de a nagy túlféltés tényleg visszaüt, egyébként a gyereknevelésben is, a túlféltett gyerek önállótlan lesz, és/vagy úgy lép le otthonról, hogy vissza se néz, mert elege lesz.
2020. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszat tesz egyébként a terhes nőnek, ha nem mozoghat, ezt komolyan mondom.
2020. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Mondjuk nem is tudom értelmezni felnőtt emberek mellérendelő kapcsolatában a "nem engedést".

Nekem próbálnál "nem engedni" bármit, én minimum "popón billentenélek".😂

2020. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!