Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. gyerek PRO és KONTRA?...

3. gyerek PRO és KONTRA? Vállaljunk vagy sem?

Figyelt kérdés

Nyilván nem ez dönti el, de kíváncsi vagyok a véleményekre.

Mennyivel nehezebb a 3 gyerekes lét?

Két dolog dolgozik bennünk: nagyon szeretnénk még kisbabát, és nagyon nem szeretnénk már a macerát, fáradtak vagyunk, jó kicsit szabadabban élni.

9 és 4 éves gyerekeink vannak, ha vállalunk, azt egy év múlva szeretnénk.

Erős a vágy és a fáradtság is.

Nálatok mi győzne?



2020. júl. 22. 22:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Fáradság? Akkor inkább nem,mert kimarad a nevelés az életéből.
2020. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen érzésekkel inkább ne. Mi annak idején bevállaltuk, de nem is volt kérdés, pedig mire megszületett addigra én már majdnem 37 éves voltam. A nagyok 12 és 4 évesek voltak. Mára már 16 éves, tök jó fej kamasz csajszi, szerencsére a jobbik "fajtából" (remélhetőleg ez valamennyire a nevelésnek is köszönhető azért).

Mi nem bántuk meg, de nem is voltak bennünk olyan kétségek, mint amikról te írsz (fáradtság, macera stb.). Fáradtak voltunk/vagyunk időnként, persze. De SOHA nem éreztük macerának a gyerelnevelést. Aki annak érzi, annak nem szabad vállalni.

2020. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igen, egyfajta fáradtság. Megszoktam, nem gond alapvetően, de a lányom nem jó alvó és 4 éve kelek hozzá. Az biztos, hogy kitolja az ember határait. :D
2020. júl. 22. 23:00
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha neked egy kicsit is macerás lenne már most is,akkor inkább ne.
2020. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kérlek, hogy a kérdésemet értsétek jól, és ne ragadjatok ki egy-egy szót. A macera nem egyenlő azzal, hogy macerának élem meg a gyereknevelést vagy a gyerekemmel töltött időt. Dehogy, öröm az életünkben. De igenis macera az, hogy télen rá kell gyömöszölni a hóbakancsot, hogy egy elindulás plusz két táska, stb. Tehát NEM a gyerekvállalás a macera, hanem a mindennapokban egy gyerekkel adódnak ilyesmik. Ennyit jelent csupán a szó, amit oda leírtam.
2020. júl. 22. 23:03
 6/26 anonim ***** válasza:
9%
Ha kell a csok akkor hajrá, de állati ösztönök miatt fialni... hát az gáz!
2020. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Jó,bocs. Ezt Nektek kell át gondolni,hogy mennyire vagytok fáradtak,mennyire fáradnátok el.
2020. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

:))))

És ezt hol olvastad? Idéznéd?


Állati ösztönöket én máshol sejtek....

2020. júl. 22. 23:06
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
37 éves vagyok, most 3 hónapos a harmadik gyerkőcöm. A legnagyobbam 7 éves, a középsőm pedig 5. Én is fáradt vagyok, nem is kicsit, de ez természetes, 3 óránként szopi éjjel-nappal. De életem egyik csodája a harmadik gyerekem, nem is gondoltam volna, hogy ennyire megjön az a mindent elsöprő szeretetérzés. Egyszerűen rajongok minden tekintetéért, minden mosolyáért, hangjáért. Az pedig földöntúli csoda, amikor a picurkám kacag a két nagyobbamra, a nagyobbak pedig azt sem tudják, hogyan szeressék, hogy nehogy összetörjék a nagy ölelgetésben, puszilgatásban. Fantasztikus!
2020. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igen, ezen agyalunk folyamatosan. Mi az erősebb?

Mert amúgy imádjuk minden részét, de 37 éves vagyok már én is, a férjem 40. A másik kettőnek is járna már élménydúsabb program, ami szabadabb már, és nem korlátozza le egy kisbaba. De azt, hogy ne legyen már kisbabám, nem tudom elképzelni.


És nem a CSOK miatt, az hidegen hagy. :))

2020. júl. 22. 23:09
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!