Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 év alatti lány hogy lehet...

20 év alatti lány hogy lehet olyan bátor hogy gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Fb-on láttam pár napja hogy egy lány akivel egy általános iskolába jártam terhes. 19 éves, nemsokára szül. A barátja képek alapján nem tűnik túl megbízhatónak, meg eleve ennyi idősen az emberek többsége alkalmatlan szülőnek. Hogy lehet ilyen bátor a lány hogy gyereket vállal/vagy nem veteti el?


Én 23 vagyok, de ha a barátnőm terhes lenne, biztos kétségbe esnék, ennyi idősen is még.


2020. aug. 3. 23:19
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%
Nem bátor, hanem felelőtlen. Úgy van vele szülők fizetik.
2020. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%

Élethelyzetek vannak. Van, aki 19 évesen érettebb a gyerektémához, mint más 30 évesen. (Egyik barátnőm 20 évesen lett anyuka, a másodikat várja most és csodás szülő, egyetemet is csinálja mellette) Van, ahol becsúszott és személyes vagy vallási meggyőződésből megtartják a babát. Az, hogy valaki ennyi idősen gyereket vállal, hát, nagyon emberfüggő.

A bátorság meg a hülyeség között egyébként vékony a határ, de szeritnem inkább egy biztos kapcsolat és a körülmények a meghatározóbb, mint maga az életkor.

2020. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem attól lesz valaki jó anya, hogy 20felett szül. Simán lehet jó anya az is, aki tényleg fiatalon szül. Ez nem kor döntése, hanem inkább az érettségé. Egy 19éves lehet akár érettebb, mint egy 25éves.

Ismerek olyan anyát, aki 17évesen szült. Eleinte az anyja mindenben tamogatta, de nagyon szép gyerekkora van a kislánynak. Pedig fiatal az anyukája.

Ha úgy hozta volna az élet, én inkább 19-20évesen szültem volna :)

2020. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
8%
CSOK
2020. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
27%
Úgy, hogy talán besikerült és nem akar gyilkosa lenni, így inkább megtartja.
2020. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
46%

Nem egyformán fejlődünk és nem egyforma dolgok fontosak nekünk. Tőlem pl, ha valaki megkérdezte gyerekkoromban, mi akarok lenni, mindig azt válaszoltam, hogy feleség és édesanya sok gyerekkel. Eszembe sem jutott, hogy a leendő munkámra gondolnak, mert ez sokadrangú dolog a szememben. 18 évesen találtam meg a férjem, a 20. szülinapom utáni hónapban házasodtunk össze és ha megfogant volna akkor, azonnal babáztunk volna. Aztán máshogy alakult, sok évig vártunk az első gyermekre, közben lediplomáztam, dolgoztam, azóta már a gyerekek mellett megszereztem a 2. diplomámat is. Szeretem a hivatásom, de ha valaki megkér, hogy mondjak magamról pár szót, most sem a foglalkozásom ugrik be, hanem a szerető férjem és a gyerekek.


A legjobb barátnőm éppen fordítva van bekötve. Csak a munka, nem kell család fiatalon, nem is volt benne biztos sokáig, hogy akar-e egyáltalán gyermeket. 35 évesen ment férjhez, idén szülte az első és egyetlen gyermekét.


40 évesek vagyunk. És egyikünk sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak különbözően látjuk az életet.

2020. aug. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
52%
Anyám 18 évesen szült, és a legjobb anyuka :)
2020. aug. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
69%
Azért ismerjük el, hogy aki 20 év alatt szül, az általában nem azért csinálja mert érettebb a korosztályánál, hanem pont ellenkezőleg.
2020. aug. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
46%

Engem 20 évesen szült anyukám. Már házas volt. És ez nem volt olyan régen, most vagyok 16.

Ha te fényképek alapján állapítod meg idegen emberekről, hogy mennyire megbízhatóak, az téged minősít.

2020. aug. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
42%
És akkor mi van, ha valaki fiatalon szül? Közöd hozzá? Lehet jobb anya lesz, mint te. És legalább nem nézik a gyerek nagymamájának.
2020. aug. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!