Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes vagyok?

Most akkor hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Naptár szerint ma vagyok 9 hetes és 5 napos, azonban egy hete UH-n 2 héttel kisebb volt a babóca (később foganhatott), tehát az alapján 7 hetes 5 napos vagyok. Melyik alapján kell számolnom, pl.12 heti ultrahangot?



2020. aug. 5. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nem mondta?! Amikor az UH-t csinálják, akkor kérj időpontot a következőre.
2020. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mensi alapjan. A 12hetesen max korrigálnak rajta
2020. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem mondta, mensi szerinti 11.héten megyek vissza.

Szívhang alapján élő terhességet állapított meg, de 2 héttel fiatalabbnak mérte. Tuti nincs baj vele, mert előtte egy héttel semmi se volt az UH-n, csak sejthető petezsák. Hosszabbak a ciklusaim is.


Nem mondta, hogy hogyan kell nézni. Magánban voltam Pécsen a DaVinci klinikán.

2020. aug. 5. 23:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A leleten lévőt vedd figyelembe és időpontkérésnél azt diktáld be, az alapján számolj.


Én kb az összes vizsgálaton a megadott hetek számán kívül estem, de nem volt gond.


Terhesség végén, NST-n közölték, hogy nem is annyi hetes vagyok, amennyi, utolsó menzesz alapján számítva és ezt mondjam meg ag orvosnak. Ő meg közölte, hogy márpedig az összes uh őt támasztja alá és igen is annyi hetes vagyok. (ez akkor épp az oxys terhelés miatt volt fontos)


Szerintem is a következő uh-n korrigálna. Az eleje bizonytalan.


(Pécsett élek.)

2020. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wonderwomen ***** válasza:

Nálam rajta van a leleten, és az UH képen is a terhesség kora. Azt kellene figyelembe venni szerintem.


(szintén Pécs) 😊

2020. aug. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb mindenhol az utolsó menstruációhoz viszonyítva számolnak 28 napos ciklussal...hivatalosan! Azért kérdezik meg mindig, hogy mikor volt. A kiskönyvembe a hivatalosan számolt születési dátum alá ceruzával oda van írva egy egy héttel későbbi dátum is, mert minden alkalommal pár nappal kisebbnek mérik a lányomat, mert biztos, hogy később fogant egy kicsit az biztos. De én mindig a hivatalos terhességi hetet és napot mondom, mert belezavarodnék ha mindig észben kéne tartanom, hogy az előző vizsgálatnál mekkorának mérték.
2020. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második ultrahangon, amikor már volt szívhang (8. hét) akkor 1-2 héttét kisebb méretű volt, mint menstruáció alapján. A 12. heti ultrahangra amikor bejelentkeztem, azt kérdezték, hogy a legutolsó UH-n mekkora volt az ülőmagasság, tehát nem a menstruáció szerint, hanem a legutolsó UH-n becsült kor szerint kaptam időpontot. A 12. heti UH-n viszont méretei alapján több mint 13 hetes volt, így visszatértünk a menstruáció szerinti számoláshoz.
2020. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!