Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív kombinált teszt,...

Negatív kombinált teszt, 2.4mm-es tarkóredővel, picike orral lehet egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elveszettnek és reményvesztettnek érzem magam. 22 éves vagyok, a párommal már egy ideje terveztük a babát és végre össze is jött. Tegnap voltam kombinált teszten(12+4hetes vagyok), ahol a "Kombinált teszt eredménye negatív" lett, a becsült kockázat 1:1962. Viszont az orvos mégis továbbküldött genetikai tanácsadásra, mert 2.4mm-es tarkóredőt mért és bár volt látható orrcsontja a babának, picikének találta. Nagyon kétségbe ejtett. Az volna a kérdésem, hogy járt-e valaki hasonlóképpen? Mire számíthatok a genetikai tanácsadáson? Mennyi idő mire bizonyosságot nyerhetek a baba egészségi állapotáról? Bízhatok abban, hogy egészséges a magzat? Hálás lennék ha válaszolnátok!!



2020. aug. 19. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A 2,4 az még bőven a normális tartományon belül van, a kombinált is jó lett, szerintem nem lesz gond. A genetikai tanácsadáson valszeg továbbküldenek valamilyen alaposabb vizsgálatra. Vagy csak megnyugtatnak.
2020. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Én elmennék a helyedbe másik orvoshoz is. Barátnőm terhes lett és 7 hetesen ment uh-ra, ahol azt mondták neki, hogy nincs szívhang, és ez a baba elhalt, kiírják műtétre. A férje kiakadt és elvitte egy másik orvoshoz, aki megállapította, hogy minden rendben, és most másfél éves a kisfia. Nekem is azt mondták a lányomra, hogy nagyon kicsi, és hogy ez így nincs rendben. Aha. Elmentem egy másik dokihoz, aki mondta, hogy minden rendben. A lányom 3550 gr és 53 centivel született. Szerintem a biztonság kedvéért menj el másik dokihoz, vagy egy szonográfushoz, maximum ugyanazt fogja mondani.
2020. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált teszt jó lett, de orrcsont nem látható, egy hét múlva kontroll... egy hét múlva orrcsont még mindig nem látható, elküldtek Pestre uh-ra ahol csodálkoztak,hogy hogyhogy nem látták az orrcsontot. Minden rendben van a babával.
2020. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kockázat azt jelenti hogy ugyanilyen eredmények mellett majdnem kétezer babából csak egy a beteg. Azért ez nem olyan rossz arány.

A genetikus megnéz, kikérdez kórelőzményekről, családról is (vetélések, kromoszomarendellenességek voltak-e), aztán lehet elküld magzatvízvételre. Rajtad áll hogy ezt vállalod-e, ebben mindig ott a vetélés kockázata, ezért én azt javaslom hogy ha vállalod, magánorvost keress, és nagyon nézz utána ki az és mennyire jó ebben, nehogy baj legyen.

A magzatvízvétel sokkal biztosabb eredménnyel jár, de az se száz százalék. Száz százalék akkor lesz, ha megszületik.

2020. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk 2mm volt a tarkóredő, de nem volt orrcsont. A kockázat mégis 1:10000-hez volt, pedig én 34 éves voltam. Ez a kombinált teszt egy baromság, csak paráztatják vele az embert.

A férjemnek is kis pisze orra van, a fiunknak is olyan lett.

2020. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajdu Krisztinához bejelentkeznék egy ultrahangra.
2020. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6: Egyetértek. Mi is odajártunk, bár más probléma miatt.
2020. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat! Ma megyek genetikai tanácsadásra, de előtte mindenképpen keresek egy szonográfust vagy egy másik tapasztalt dokit, hogy ő mit mond, csak az a baj, hogy vidéki vagyok és itt minimum 1 hónapos várakozási idők vannak ami pedig jelen esetben ugyebár nem játszik, de valahogy megpróbálok beférkőzni valakihez :)
2020. aug. 19. 10:34
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mond meg hogy SOS-be szükséged van egy másod véleményre, szerintem fognak neked időpontot adni. :)
2020. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat, végül arra a döntésre jutottunk, hogy a megnyugvás végett elvégeztetjük a nifty tesztet, bár nem kis összeg, de legalább bizonyosságot nyerünk....
2020. aug. 19. 18:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!