Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan alakult a viszonyotok...

Hogyan alakult a viszonyotok édesanyátokkal a terhesség alatt és a szülés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég korai szakaszában járok még a terhességemnek (9+5 hét), de vannak aggályaim a jövőt illetően. A szüleim nagyon örültek az unoka érkezésének, aminek nagyon örülök én is. De anyukám már simogatná a hasamat. Ettől már most félek, mert nem szeretném. Tudom, hogy az anyukám, de egyszerűen nem szeretném. És látom előre, hogy ez lesz a hobbija. Ahogy azt sem szeretném majd, hogy szoptatni lásson a férjemen kívül bárki a családból. Nekem ez olyan intim dolog, de anyukám hajlamos az ilyen intim dolgokkal nem foglalkozni, mert a sógornőm is nyíltan szoptatott, meg amúgy is, nők vagyunk.... Félek az egésztől előre.

Ti hogy vagytok ezekkel a dolgokkal? Én vagyok túl zárkózott esetleg?



2020. aug. 20. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy zárkózott. Neked ennyi fér bele és kész, mielőbb meg kell beszélni vele.

Én anyukámmal elég őszinte viszonyban vagyok, azóta főleg, hogy babám van, mert hajlamos ő is átesni a ló túlsó oldalára, nem tisztelve a dolgaimat. Ha kell, összeveszek vele, de erre szerencsére nemnagyon volt példa. Idejében le kell szögezni, hogy nem minden a nagyi kénye kedve szerint működik, ha tetszik ha nem :)

2020. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs anyukám, 14 évesen hagyott, de anyósommal ugyanezt érzem. 10+2 hetes vagyok és már most nyúlkálna, de ez nekem kellemetlen, idegen és a hideg ráz tőle. Nem tudom miért, de ez van.
2020. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltam vele, mint te. Aztán amikor már akkora volt a hasam, akkor furcsamód nem zavart, ha néhány hozzám közel álló ember megsimizze- idegenek persze nem, de legközelebbi családtagok, barátok zöld utat kaptak. Amin én is meglepődtem, mert egyébként irtózom a fizikai kontaktustól, baráti öleléseket se szeretem, nemhogy egy ilyen intim dolgot. De ez valahogy tényleg nem zavart. A szoptatást viszont én is elhatároztam, hogy senki sem fogja látni a férjemen kívül, na ez a szülés utáni első 20 percben dőlt meg. A szülésznő, majd később a csecsemős nővérek, szoptatási tanácsadók közelről nézték, ellenőrizték (sőt, volt, mikor kézzel be is segítettek- egyébként örülök neki, mert tényleg segítettek, csak érted), a kórházban a szobatársam és sajnos az ő családtagjai is meg messzebbről, de tanúi voltak a szoptatási kísérleteimnek, szóval ezt így kénytelen voltam egyből elengedni. Iszsz babám van, amikor a család/barátok jöttek látogatni nem vonultam félre másik szobába egy órára szoptatni, és érkezésük után 5 perccel sem küldtem el őket ha a lányom akkor kérte magát cicire, hiába zavart a közönség amúgy, de ezt lenyeltem a lányom és a társas kapcsolatok kedvéért.


A fő kérdésedre válaszolva viszont: anyukámmal nem voltunk soha különösebben jóban, és ez a szülés után sem változott. Még mindig idegesít, most talán még jobban is, mint korábban, mert osztja az észt a hülyeségeiről, mintha bárki is kérdezte volna.

2020. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem jobb lett a kapcsolatom anyukámmal, talán azért mert nagyon hasonlóak voltak a terhességeink és a szüléseink. Amiben pedig mázlim volt, hogy a nővérem irtó szigorú határokat szabott meg, így velünk mindig jobban érezte magát az anyukám.
2020. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán tartom már a kapcsolatot anyámmal, így arról sem tud, hogy babát várok.


De az anyósom olyan nekem, mintha az anyám lenne, nagyon szeretem és ő az egyetlen, aki előtt hajlandó leszek szopatni a férjemen kívül. De pl. anyám elött biztos nem szoptatnék, akkor sem, ha beszélnénk még, prűden lettünk nevelve, soha ki sem mondtunk ilyet szót, hogy "mell", hacsak nem a csirkemellről volt szó.


Szóval, ha te sem vagy közeli és szeretetteljes kapcsolatban anyáddal, akkor érthető a dolog. Meg kell húzni a határokat.

2020. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott semmit. En előre leszögeztem, hogy a gyereket megszületése után lehet tapogatni, amennyit jól esik, előtte nem. Egyszer a nagymamám megszegte ezt, de neki elnéztem.
2020. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még csak várom, hogy fog alakulni, de már most rossz előérzetem van. Beleszól, milyen nyelvű iskolába adjam majd be, nem tetszik neki az én választásom, stb. Pedig könyörgöm, még csak 26 hetes terhes vagyok, még meg sem született és már most ezt csinálja... hát én is kíváncsi vagyok
2020. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!