Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellrákszűrés terhesen?

Mellrákszűrés terhesen?

Figyelt kérdés
Úgy alakult hogy voltak gondjaim egy hosszabb betegség alatt, ami miatt nem ártott volna mellrák szűrésre mennem. Sajnos a vírus helyzet ezt nem tette lehetővé. Utána meg jött a baba és el is feledkeztem az egészről. Márciusra vagyok csak kiírva de kicsit izgulok, mert későinek érzem az azután lévő vizsgálatot úgy hogy már így is halasztódott. A nőgyógyász egy vizsgálatnál sem figyeli. Volt valaki esetleg hasonló helyzetben vagy van tippetek hova lében érdemes fordulni, milyen vizsgálatot lehet elvégeztetni?

2020. aug. 30. 14:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat az autokorrekt miatt, most megint bepánikoltam kicsit ..
2020. aug. 30. 14:26
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Akármi is lenne az eredménye, terhesen úgy sem csinálnának vele semmit. Szülés után elmehetsz azonnal. Miért pánikolsz?
2020. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapintásos vizsgálat + uh megfelelő lenne.
2020. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem BRCA1 génhiba miatt kell fél évente járnom szűrésre. Nálam is úgy alakult, hogy mire meglett a diagnózis meg elmondták, hogy mi a teendő jött a vírus és a baba. Most nyilván a mammográfia kilőve, így maradt az emlő UH. Ha találnak is valamit a terhesség alatt nem tudnak vele mit kezdeni, de szülés után egyből el lehet kezdeni a kezelést. (olvastam már olyat, hogy terhesség alatt derült ki a mellrák és szülés után egyből kezdték a kemót) Nekem a doktornő azt mondta, hogy szoptatás alatt sem javasolt a mammográfia, de ahogy abbahagyom egyből menjek oda is. Addig meg marad az UH.
2020. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!