Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik egy éven belül estetek...

Akik egy éven belül estetek újra teherbe: problémásabb volt a terhesség, mint az előző?

Figyelt kérdés

És tervezetten jött az újabb baba, vagy "véletlen" volt? Megbántátok a kis korkülönbséget, tudtok mindegyik gyerekre kellő figyelmet, időt fordítani?


Azt olvastam valahol, hogy az anyának is kell minimum egy év a regenerálódásra, egyébként meg nagyobb a terhesség alatti komplikációk, nehézségek esélye és az újabb gyerek is nagyobb eséllyel lesz beteg. Ennek vajon mennyi valóságalapja lehet? A 6 hetes kontrollon az orvosom csak annyit mondott, hogy egy év múlva menjek vissza az újabb rákszűrésre, ha meg esetleg előtte teherbe esnék, vár szeretettel, szóval ő nem mondta, hogy ez rizikósabb lenne, de hát mégis csak.

Még csak most szültem két hónapja, de olyan gyorsan nő, mintha kergetnék, nem is értem, és én már lassan kezdem "gyászolni" a babakorát a kislányomnak. Eddig úgy volt, hogy 1 év múlva kezdünk próbálkozni a tesóval, addig is élvezem, hogy enyém a testem, hogy a kislányommal foglalkozhatok, satöbbi, de valahogy megint megkívántam a terhességet, az újszülött babával való foglalkozást, az első izgalmas heteket. Nyilván nincs rá garancia, hogy ilyen hamar teherbe esnék, egyrészt szoptatok is, másrészt meg ki tudja, mikor leszek megint termékeny, de gondolatkísérletnek jó, és felmerült bennem, hogy mások ezt hogy éltétek meg? Ti ennek milyen hátrányait látjátok (látjátok-e egyáltalán), ha visszaforgathatnátok az időt, ugyanígy jönnének a gyerekek?


2020. szept. 21. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap telt el a szülés (császár) és az újabb terhességem között. Sajnos fájdalmas okok miatt vállaltunk ilyen hamar újra babát, de azt nem részletezem inkább. Ez a terhesség sokkal problémásabb és stresszesebb volt, mint a korábbi...az egy álom volt, szinte nulla problémával. Most az első trimeszterben gyakran voltam rosszul, émelygés, szag undor, vérnyomás gondok aztán kiderült, hogy vérszegény vagyok és vasat kell szednem. A második trimeszter viszonylag nyugodalmasan telt, de mivel az első terhességemmel abban az időben volt a probléma így akaratlanul is volt egy belső félelmem, hogy most is baj lesz, gyakran éreztem görcsöket, gyakrabban jártam az orvoshoz megnyugtatásért. Ekkor kaptam progeszteront és seduxent is (a félelmeimre) amiből végül csak 2-3 szemet szedtem be. Amikor elhagytam azt a számomra kritikus napot úgy egyre jobban éreztem magam. Nem rettegtem minden görcstől, próbáltam sokat pihenni és nyugodt maradni. Most már a 33 hetet töltöm a héten és tudom hogy most már nem lehet baja a kisbabámnak ha a világra jön. Ha az első terhességem problémamentes lett volna akkor szerintem ez a mostani terhességem is nyugalomban telt volna.
2020. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nekekünk az első baba 6 év után fogant, második 12 hónappal az első után!

Mindkét terhesség problémamentes volt,időre születtek 😊

A 3. Három évvel később az már neccesebb volt, meg is született 36.héten!

2020. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanolyan problémamentes volt, mint az első. 4 hónapos korában fogant, tervezetten.
2020. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Off, de kölcsönadom a fiam, évekig nem akarnál újra kisbabát. 😂😂
2020. szept. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!