Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az újszülöttek...

Szerintetek az újszülöttek ruháit a kórházban kivasalják?

Figyelt kérdés
Ti kivasaljátok?(Fertőtlenítès cèljából)

2020. okt. 12. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem vasalom őket. Nálunk a kórházban nem adtak amúgy ruhát, vinni kellett.
2020. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igen. A csecsemősöknél volt mosógép és szárítógép és vasaló is. Szerintem kivasalják ha nagyon gyűrött. Bár mondjuk én vittem neki ruhát.
2020. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy vasalják, nálunk nagyon igénytelen ruhákat adtak. Lyukasak, agyonmosottak és bolyhosak voltak.

Én itthon kedvfüggő, hogy vasalom e, mostanában nem nagyon :D ha újonnan vagy használtan szerzek be, akkor azt mindenképp előbb mosom, és vasalom is.

2020. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a kórházakban inkább gőzölik vagy valami olyan programon mossák, ahol egyszerre az összes fertőtlenítődik (akár fertőtlenítő mosószerrel), szóval nem állnak neki a mini babaruhákat egyesével vasalgatni. Meglepne, ha erre bárhol lenne kapacitás.

Én nem vasalok. Az első használat előtt 60 fokon mosom őket, és ennyi. Van vasalóm, de kb évi egyszer veszem elő, ha valahol meg kell jelenni és spéci ruha kell, a babának nem vasalok semmit. Nem különösebben érzékeny a bőre és eddig baja se lett tőle.

2020. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Biztos nem. Olyan kis gyűrött réklit adtak rá elsőnek, hogy a kutya szájából különbet húzok elő. :)

Egyébként első gyereknél vasaltam. Másodikkal már volt szárítógépem.

2020. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nem igazán értem, miért lettem nullára pontozva, de mindegy. Nekem is szárítógépem van természetesen, így feleslegesen nem töltöm az időmet vasalással, van jobb dolgom is.
2020. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mindenkinek a választ.Nekem is van szárítógèpem azt fogom használni.
2020. okt. 12. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

6: kár ebbe belemenni, sokan megszállottan vasalnak mindent, és hülyének vagy felelőtlennek néznek mindenkit, aki nem vasal. A nagyon érzékeny, vasalásigényes ruhákon kívül soha nem vasaltam semmit. Babaruhákat 60 fokon mostam első használat előtt, még csak nem is szárítom. A textilpelusokat mosom rendszeresen ennyin, ruhácskákat 30 fokon. Egy egészséges baba esetén nem tudom milyen szuperkórokozóktól kell rettegni folyamatosan a ruhákon az automatamosógépek és modern mosószerek korában...


A kórházi ruhácskákat is kimossák rendesen, valószínűleg szárítják is őket profi szárítóval (a kórházi mosodák ilyenek). Nem hiszem, hogy órákat töltenek a vasalással.

2020. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Kora osztályon nem vasalnak, hanem szárítógéppel szárítják.
2020. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem hinnèm, hogy kòrhazban kivasaljàk, de valahogy csak fertőtlenìtik, a kòrhàz koszos hely, ott muszàj. Sose vasaltam a gyerekem ruhàit, kòrhàzban vegig sajàt volt rajta.
2020. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!