Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alvászavaros kismamák van...

Alvászavaros kismamák van tippetek, hogyan tudnék kicsit többet aludni??

Figyelt kérdés
Sosem voltam jó alvó, amióta terhes vagyok lefekszem 11kor, viszonylag könnyen elalszok mert ki vagyok merülve, majd fél 2-2 körül ébredek és onnan vége:-( mindent próbáltam (azt hiszem) ami természetes, gyógynövények, meleg tej, levendulás fürdő. Még csak félidőben vagyok, de már van, hogy nem tudok kimondani szavakat, nem tudom miért indultam el, agresszívebb vagyok. Rettenetes érzés. Tudtok segíteni??

2020. okt. 16. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Ezzel inkább orvoshoz kéne fordulni, ne innen várj segítséget!
2020. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz...?

Tényleg úgy gondolod nem tettem..?

Kitől várjak segítséget ha nem olyanoktòl akik ezzel küzdöttek.

2020. okt. 16. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért írtam mert én aztán alvászavaros vagyok. Komoly insomniaban szenvedtem évekig, pszichiáterhez jártam, gyógyszereket szedtem, pár éve letettem, de előfordult, hogy a megmaradt gyógyszeremből vettem be hébe-hóba, ha nem tudtam aludni.

Szakemberhez kell fordulni, nem háziorvoshoz, vagy nőgyógyászhoz, ha ilyen mértékű álmatlanságban szenvedsz írhatnak fel gyógyszert, ami szedhető, ilyenkor mérlegelnek mi károsabb a folyamatos kialvatlanság, vagy egy minimális gyógyszer, ami biztonsággal adható.

Nem te vagy az egyetlen, aki ilyen problémával kűzd terhesen is.

Én nem szedek gyógyszert, mióta tudom terhes vagyok, de szerencsére viszonylag jól alszom, persze vannak rosszabb esték, de az mindenkinek előfordul. Ha már úgy lennék, mint te, biztos szakemberhez fordulnék, mert a babára is veszélyes amilyen állapotban vagy. De ezt neked kell érezned.

2020. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen nagyon sokat segített az alvásban, hogy 3-4 fokkal hidegebb környezetet csináltunk éjjelre a hálószobában. Próbáld ki, hátha. Csak vigyázz, nehogy megfázzatok!
2020. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a terhesség előtt brutál jó alvó voltam aztán most én is küzdök. Nem tudom mennyire tud ezen igazából szakember segíteni hisz a kérdező nem irta, hogy a terhessége előtt is ennyire rossz lett volna a helyzet.

A hűvös szoba tényleg jó, vastag meleg takaró és résnyire nyitott ablak. Illetve én igyekszem napközben inni rengeteget este keveset hogy legalább a hólyagom ne keltsen fel annyiszor. Esetleg külön szoba ha megoldható ? Én most már a hasam.miatt jobban alszom egyedül .

2020. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt a választ kaptam a nőgyógyászomtòl szó szerint, hogy "valami szedativum kell". Na mármost idáig magam is eljutottam, csak gyanítom nem mindegy milyen hatóanyagù az a szedativum.
2020. okt. 17. 20:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!