Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti nem féltek attól,...

Kismamák ti nem féltek attól, hogy elkapjátok a koronavírust? Ki mit tud arról ha egy kismama elkapja mire szamíthat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom terhesen gyengébb az immunrendszer az anyukának, én még csak 8 hetes vagyok de tudom, hogy a láz a legrosszabb ilyen kicsi terhességben. Vetélést okozhat. Kisfiam első osztályos siman haza hozhatja és vannak felelőtlen barátaink /szomszédjaink is.... akinek pl 5 napja vannak tünetei de oda hozza a focipályára a kislányát játszani a fiammal, férjemmel és anyosommal, oké h a lánya tünetmentes meg az ő férje de attol még fertőzhet.

Aggódom egy kicsit.

Mit tudtok erről terhesen jobban kell félni a vírustól? Rosszabb kimenetelü lehet?



2020. okt. 19. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

18 hetes vagyok,korhazban dolgozom.

Nem felek.

2020. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
De aggódok, főleg hogy semmit se tudnak erről a virusról és h. milyrn szövődményei lehetnek..
2020. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem pont azt mondta a doki, hogy milyen szerencsés időszakban estem teherbe, mert így várandósan a szervezetem olyan erősen védekezik minden ellen, hogy óvja a babát, hogy sokkal kevésbé vagyok így fogékony a vírusra is :) Persze ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen, hogy elkapjam, de kisebb rá az esély mint nem terhesen :)

Üdv.: egy 15 hetes kismama

2020. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, azt hozzátenném, hogy ez persze nem azt jelenti, hogy nem hordok maszkot vagy nem fertőtlenítem a kezem:)
2020. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elso hullam idejen teszteltem pozitivat, az egeszet vegigcsinaltam gond nelkul, vizsgalatokkal egyutt. Holnap megyek covid tesztre, csutortokon inditjak a szulest. Nem mondom h orulok neki h epp a masodik hullam csucsan kell korhazban tartozkodnom:/
2020. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem kimondottan azt mondta az orvosom, hogy ne mászkáljunk, ne adjunk esélyt arra, hogy elkapjam. Nem ismert még, hogy hogyan reagál a várandós szervezet a dologra és az sem ismert még, hogy a babára milyen hatással van. Volt már hogy pozitív kismama szült és negatív volt a baba, de statisztika még nincs kialakulva ugye.


Nyilván nem tudod kizárni az életedből, mert dolgozni vásárolni kell, de pl nem kötelező moziba járni vagy zsúfolt étterembe.


Én alapból tartok tőle, mert ismeretlen számomra még az influenza is (még eddig nem kaptam el a 30 évem alatt), nem szeretnék már csak magam miatt sem valami tüdő beteg lenni.

Családban 3an betegek épp coviddal (1 háztartás) és nem szeretném ha nálunk is az lenne mint náluk...

2020. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Én nem félek a vírustól, szerintem túl van tolva...DE mivel ebben nem lehetek biztos, ezért a baba érdekében elővigyázatos vagyok. Hordom a maszkot, felesleges helyekre nem mászkálok, az egyetemet online tanrenden csinálom.

Van ismerősöm, aki Covid pozitív volt és babát várt. A második trimeszterben járt. Ha nem tesztelt volna (külföldről hazatérés miatt kellett neki), akkor nem is tudja meg, tünetmentesen átment rajta. Semmilyen szövődménye nem lett és a baba is egészségesen, majdnem 4 kilóval született.

2020. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tartok tőle, persze azért próbálok nem megbetegedni. Nem coviddal, hanem lehetőleg semmivel.
2020. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy terhesen sokkal erősebb az immunrendszer. Én is tartok a vírustól (9hetes vagyok) de ezzel valamilyen szinten megnyugszom!
2020. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A várandósok immunrendszere sokkal gyengébb mint a teherbeesés előtt. Emiatt lesz a legtöbb kismama jobban náthásabb, alakul ki gombája odalent stb. Emiatt mondják az orvosok, hogy a kismamák is veszélyeztetettek.
2020. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!