Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39. héten harántfekvés....

39. héten harántfekvés. Befordulhat még?

Figyelt kérdés
39 hetes terhes vagyok, és a mai napon is harántfekvésben volt a babám, be is fektettek, és az orvos a héten császározni akar, azt mondja helyen sincs már megfordulni, és ha megpróbálná, akkor kiszakadhat a magzatburok. Volt valakinek, akinek utolsó pillanatban fordult meg? Úgy tudom akár még 40 hetesen is fordulhat. A császár az orvos döntése teljes mértékben, én nem mondhatom hogy várjunk?
2020. okt. 21. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Miért kockáztatnál?
2020. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Előfordulhat, hogy megfordul vagy megpróbálják megfordítani, de az úgy tudom borzalmasan tud fájni. Tudom, hogy nem vigasztal, főleg ha természetes szülésre készültél, de a császár sem olyan borzalmas. A lényeg, hogy a babával minden rendben legyen.
2020. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Előfordulhat, de ha így marad és elfolyik a magzatvíz, abból nagy baj lehet. Eleve nagyon ritka hogy ilyen későn így fekszik. Nem tudják mi az oka?
2020. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vegig faros volt, akkor probalkoztunk termeszetes megforditassal a ferjemmel, egyszer meg is probalta a baba de aztan gyorsan visszaallt ahogy volt. Csaszarkor derult ki h a nyakan volt a koldokzsinor es az fullasztotta fordulaskor. Ne kockaztass, az egeszseges baba fontosabb mint a termeszetes szuleselmeny.
2020. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ugyanez volt. 38+6 hetesen császároztak, nem fordult be, és nekem is ezt mondta az orvosom, hogy addig örüljek, még nem forog, mert abból csak baj lehet inkább. Én is mondtam neki, hogy neten olvastam hogy lehet forgatni vagy van rá technika, azon kb csak nevetett és azt mondta kevesebb Google.. Meg hogy létezik igen olyan, hogy megfordítják külsőleg, külföldön van ilyen, de ott is nagyon szélsőséges esetben, normális orvos nem kockáztatja meg egy magzat/anya életét.. Szóval bármit mondtam, nem vette figyelembe, kiírt császárra. Nem volt beleszólásom. Ne legyenek illuzióid, szörnyű a császár. Én jobban viseltem volna lelkileg, ha legalább tudom mire készüljek, szóval készülj a legrosszabbra, és akkor nem lesz akora csalódás. Nekem 3 éve volt,azóta sem hevertem ki teljesen.
2020. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az első gyermek harántfekvéses volt!11x próbálták megfordítani(óránként jött a doki+ a segédje)hiába.A doki belül,a társa kívül nyomta a babát,közben fájások.....végül császár lett!
2020. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6.vagyok nekem mindegyik gyerek (4)császáros lett de nem kell beparáznod!Ha kérdésed van írj,szívesen válaszolok:)
2020. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Okosak ezek a babàk, tudjàk, milyen pozìciò jò nekik. 38+2-n fordult be a lànyom. Vègig azt mondogattam neki, hogy bìzom benne, ha csàszàrral szeretne jönni, annak is oka van.
2020. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"Készülj a legrosszabbra" :DD


Na a kérdezőnek pont erre van szüksége, köszönjük, Emese...


Akkor mondok mást, ismerős gyereke faros volt, megfordították erővel, erre alig bírt megszületni. Kiderült, hogy a nyakán volt a köldökzsinó 4x, és így már nem volt elég hosszú, hogy hüvelyi úton ki tudjon jönni a baba.. gyakorlatilag elakadt félúton, mert a zsinór a nyakánál fogva visszatartotta. Eközben viszont annyi ideig nem jutott oxigénhez, hogy végül epilepsziás lett, a napi 20-30 mikro rohamos típus.


A császár nem akkora dráma.


Esetedben valószínűleg vagy megvárják a szülés természetes beindulását, és hagynak vajúdni 1-2 órát, vagy pedig beindítják a fájásokat infúzióval, és szintén várnak pár órát - a hatás a babára nézve nagyjából ugyanaz lesz. Ez azért szükséges , hogy a baba szervezete is érzékelje a történéseket, és a vajúdás során benne felszabaduló stresszhormonok révén felkészülhessen az éles váltásra, amit a külvilág jelent.

Vagyis nem, nem kapják ki a gyereket minden előzetes "figyelmeztetés" nélkül a pocakodból, hacsak valami élet-halál helyzet nem alakul ki.

A műtét: Kapsz egy érzéstelenítőt a gerincedbe (nem vészes, nyomást érzel és annyi), de attól még észnél leszel. Katétert kapsz, de ezt már is nem fogod érezni. A konkrét műtéti részt nem látod majd, mert egy kb fél méter magas paravánnal eltakarják, de láthatod, amint kiemelik a babát, feltartják a paraván fölé. Aztán letisztítják, megmérik, majd odaviszik az arcodhoz, megsimogathatod, ismerkedhettek kicsit. (Közben ugye téged varrnak össze. Az egész műtét amúgy kb 30-40 perc: 5-6 perc alatt kiemelik a babát, a többi rész a "takarítás", összezárás.) A műtét befejezése után a cicire is teszik kicsit, majd utána pihenned kell pár órát, szigorú fekvésben. Ha ez letelt, felállítanak, és ha azon is túl vagy, megkapod a babát 0-24 órára :)

A felállás az első napokban elég fájdalmas, de 2-3 nap elteltével már meg se kottyan.

Még mielőtt megkapom, hogy igenis mekkora dráma ez annak, aki természetesre készült stb stb, azt tudom javasolni, próbáld kicsit perspektívába helyezni a dolgot.

Nekem eszembe se jutott, hogy császárjaim lesznek, aztán az első baba extrém koraszülöttként, azonnali életmentő császár után született meg.

Na, AZ trauma volt.

A többi gyermekem ezután mind császárral született, és eszem ágában sem volt emiatt bánkódni. Hordoztam őket, szopiztak másfél évig, a kötődéssel semmi probléma, sem az immun-, az idegrendszerükkel vagy bármi mással. Kiemelkedően értelmes, érzékeny gyerekek lettek.

Nyilván én is szerettem volna szép szülésélményt, meg persze egészséges gyereket (mintha az annyira magától értetődne...)

De ha választani kell, gondolom nincs kérdés nálad sem.

A szülés dolgot elengedtem, biztos szép, nekem nem lesz benne részem. Ez van, simán túlélem. ;)

2020. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szó sincs ilyenről, hogy beindítsák, sőt kifejezetten azt mondták nem szabad megvárni, hogy beinduljon, mert az életveszélyes.
2020. okt. 21. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!