Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor alakult ki benned?

Mikor alakult ki benned?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, de nem igazán érzem magam annak, hála istennek tüneteim sincsennek. Voltam orvosnál, láttam a kis pöttyöt bennem, de nincs meg bennem, az a hatalmas szeretet a pocaklakóm iránt. Ez természetes vagy velem van gond? Mióta kiderült a terhességem amikor meglátok egy kisgyerekes családot ahol a gyerek ordít, hisztizik egyszerűen görcsbe rándulok a gondolattól, hogy ez vár rám is. Pedig alaposan átbeszéltük a férjemmel. Az utóbbi 2 évben sokat beszéltünk erről, mindkettőnkben meg van a vágy egy közös gyermek iránt. De félek, hogy elromlott bennem valami. :( Nektek mikor kezdtek jönni az anyai érzések?
2020. okt. 22. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a hormonok
2020. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Már a tervezés első hónapjában. Rögtön össze is hoztuk. Azon kaptam magam munkahelyen, hogy megáll a kezem, és bámulok a semmibe mosolyogva, elárasztott egy kellemes érzés, mindenemet odaadtam volna a babáért, akit elképzeltem. Másnap volt a menzesz napja, pozitívat teszteltem, a lányom lassan egy éves lesz.

Az, hogy hisztiznek, az csak egy korszak a sok közül, túl kell élni, következetesnek kell lenni, és nem lesz baj :)

2020. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A megszületésük után jöttek az anyai érzések, és ez sem azt jelenti, hogy abban a pillanatban, hogy kibújtak. 2 gyerekem van, a kicsi 6 hetes, már kialakult a nagy szeretet, de mindkétszer kellett ehhez idő. Nyugi, semmi gond veled.
2020. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Hasonlóan éreztem és érzek néha még most is. (27 hetes vagyok). Az elején, amikor valósággá vált az álmunk, akkor minden érzés volt bennem, csak a rózsaszín köd nem. Aztán már attól éreztem rosszul magam, hogy így érzek.

Bennem akkor változott hatalmasat a dolog, amikor a 20.heti genetikain baba formájában láttuk és UH közben bekapta a hüvelyk ujját. Egyébként még mindig hihetetlen az egész...

2020. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

10 hetes a babám, pár hete merem azt mondani, hogy valóban szeretem és nagyon ragaszkodom hozzá már. Az első két-három hétben folyamatos bűntudatom volt, mert kb. csak elláttam, számomra szinte idegen volt. A pocakban szintén, simogattam és beszéltem hozzá, de nagyon sokszor hülyének éreztem magam emiatt, mert inkább csak egy reflex volt, nem szeretetből csináltam. Nagyon várt és tervezett gyerek volt, ennek ellenére alakult így.


És a bizonytalankodás is megvolt bőven, miden magát földhöz csapó gyerek kapcsán :-)


Szerintem ne aggódj, ha már ilyeneken agyalsz az azt jelenti, hogy nem lesz semmi baj :-)

2020. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
A születése után. A terhességet sokszor elfelejtettem, nem direkt, hanem hihetetlen volt, hogy én bennem most nő egy élet. Nekem is kellett kis idő, de már én is érzem, amiről beszélnek, hogy ezt leírni nem lehet, csak átélni. És jó érzés, egy hiszti nem mulasztja el, kívánom neked is, hogy éld át, mert megéri. :)
2020. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Kellett pár hónap születése után
2020. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi hosszú évekig vártunk rá, már nagyon féltem, hogy nekem ez sosem adatik meg. Aztán megtörtént a csoda, és már most a rajongói vagyunk a férjemmel. 🤗


9+5 hkm

2020. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Szülés után pár héttel, fokozatosan szerettem meg. Császárral szültem, nem éreztem magaménak a babám, úgy éreztem, hogy bementem a kórházba, és kaptam egy gyereket.
2020. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

A 4.héten, mikor még azt se tudtam, hogy terhes vagyok, a futópadon edzés közben pityeregtem el magam, valahogy eszembe jutott, mi lenne, ha lenne egy kisfiam. Pár napra rá ott volt a pozitív teszt a kezemben. Igaz, első gyerek, de valahogy úgy érzem, mintha lenne már vagy kettő és valahogy olyan természetes, bármennyire is furán hangzik. Akkor is elbőgöm magam, mikor elképzelem, hogy meghallom először felsírni :D Mióta tudom, hogy beköltözött a hasamba, bármit teszek, először arr gondolok, jó-e ez a fiamnak. De az igazi anyai ösztönök majd csak szülés után jönnek, úgy gondolom.

19 hkm

2020. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!