Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12.heti vérvételen mennyi...

12.heti vérvételen mennyi vért vesznek le?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hülyén hangzik a kérdés, de általában tőlem ha 4-nél több üvegcsével vesznek le, szédelgek utána,nem is merek vezetni. És mivel az sztkba kocsival kell menni, szeretném tudni, mehetek e egyedül, vagy inkább vigyen a férjem.

2020. nov. 13. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos nőnek kb 5 liter vére van, ebből egy decit ha levesznek kb. Ettől nem lehet szédülni. Nem lehet, hogy a látvány miatt vagy rosszul? Tű, vér stb?
2020. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 30 ml vért vesznek le. Én is azt gondolom, hogy ez pszichés. Ennyi vérveszteséget meg sem érez a szervezet. Egy átlagos menzesz alatt 50-100 ml vért veszít havonta az ember.
2020. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Én is rosszul vagyok, ha vért vesznek tőlem, de én vérszegény is vagyok, mindig lefektettek a vérvételekkor. Amúgy nekem a 12. hetin vagy 6 ampullával vettek le, szóval én biztosra mennék a helyedben. Terhesen amúgy is kicsit érzékenyebb az ember az ilyesmire szerintem.

Amúgy én nem vagyok rosszul sem a tű, sem a vér látványától, de amúgy direkt oda sem szoktam nézni, ha vért vesznek, aztán mégis. Pláne, hogy amúgy éhgyomorral veszik le a 12. hetit. Szóval nem feltétlenül ettől függ.

2020. nov. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam én sem odanézni. Biztos pszichés, meg eddig ha több vért vettek, akkor nagy baj állt a háttérben, és alapból is stresszes voltam, féltem az eredménytől. Szóval remélem most nem így lesz.
2020. nov. 13. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Huhh sokat, vagy 4-5 ampullát vettek le ha jól emlékszem, úgy jöttem ki vihogva mint aki be van állva. :DD ... majd betömtem egy kakaóscsigát és minden helyreállt
2020. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ájulós voltam eddig. De mikor terhesen kellett menni a vérvételekre soha nem lettem rosszul. Pedig fel voltam rá készülve, vittem szőlőcukrot stb..de nem volt probléma. Hátha neked is ez lesz.
2020. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!