Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miskolci kismamák. Ki szül a...

Miskolci kismamák. Ki szül a megyei kórházba és mikor?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron szültem ott.

Miért?

2010. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én ott fogok elméletileg, február vége-március elején.
2010. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tapasztalatok a kórházról és orvosokról?25+6 hetes km
2010. aug. 11. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Van fogadott dokid?


Mint írtam és tavaly nyáron szültem a megyeiben. Teljesen simán lement, egész normális volt mindenki. Ahhoz képest, amikkel riogatni próbáltak egyes kedves anyukák :-)


Szülőszoba:

Tiszta volt és régi. A szülőágyak lábon álló, rögzített paravánokkal (inkább vékony fal) vannak elválasztva, nem látni át egymáshoz. Hallani viszont lehet a többi anyukát. Kicsit paráztam, hogy majd zavarni fog, hogy mások szülnek, de állítólag az utolsó 2 órában 4en szültek meg mellettem és én nem emlékszem, nem hallottam.

Van apás szülőszoba is, de az akkor foglalt volt. Plusz hátul egy kétágyas talán, de ezt csak hírből tudom, látni nem láttam.

Van ctg, meg odatolják a gázt, ha kell. Van egy sámli is, amire apa majd leülhet melléd.

Az előkészítő is régi, de azért tiszta, zuhany, mellette wc, meg egy asztal, ahol a beöntést adják gondolom (nekem nem volt).

A szülőszobára érdemes az oda való cuccokat egy kisebb táskába tenni, hogy az ágy mellett elférjen. A többit a bejáratnál lévő nagy szekrénybe beteszik a neveddel felcímkézve és majd felviszitek az osztályra.


Szülés:

Bementünk a dokival (már osztályon voltam), felvették az adataimat, kórlapot ellenőriztek és tettek is a doki utasítására azonnal ctg-re. Alapból mindenkinél van borotválás s beöntés, nálam egyik sem volt.

Az ügyeletes doki is bejött néha, a szülésznő is jött elég gyakran, meg a dokim is ott volt. Egy fő - bárki - bent lehet a mamával. A szülésznők odafigyelnek az emberre, de ha telt ház van (akkor az volt) és van problémás anyuka (ez is volt, folyton ordibált, és még félúton sem volt, meg az anyját szólongatta...), akkor vele elég sok idő elmegy, mire rendre utasítják, szóval ha kell valami ne szégyellj kérni, én az ügyeletesnek mondta,m, hogy igen jó lenne sürgősen egy ágytál...volt olyan kedves, hogy szólt a szülésznőnek.

Csak kórházi hálóingben lehetsz a szülőszobán és az osztályon is. Ha gázt adnak szülés közben, annak van egy trükkje: folyamatosan kell szívni, nem csak fájások alatt, mert úgy nem hat. Akkor jó, ha himbálódzik a mennyezet :-) De tényleg! Másnap lehet kis émelygésed a gáztól. EDA-t én nem kértem, de amúgy is csak akkor adnak, ha előtte meg van beszélve, mert altatóorvos kell hozzá.

2-3 óra múlva viszik fel osztályra a mamákat szülés után. A gyereket megszületése után az anyuka hasára teszik, nem mosdatnak, csak megtörlik kicsit. Ezután mérik és öltöztetik, majd visszaadják az anyának vagy apának, varrás alatt is.


Gyermekágyas osztály:

A gyereket kiadják, amikor felkerülsz az osztályra, és igazán csak az első éjjel adhatod be, ha nagyon rosszul vagy, amúgy csak rövid időre veszik be, de ha nem boldogulsz kérj segítséget, mert sok a gyerek és kevés a csecsemős. Kérd meg, hogy tanítsanak meg fejni, nézzék meg, hogy rendben van-e a szoptatás, jól harap-e rá a cicire a baba és ha bármi nem megy, vagy kérdéses neked, kérdezz!!! Ha nem szólsz, nem jönnek segíteni, de ha kéred őket, akkor igen. Ki kell fogni a rendesebbeket, egy 30as, gyesről frissen visszatért csecsemős képes volt akár 1,5 órát is bent ülni nálunk, a szobatársam gyulladt mellét fejte, nekem meg szoptatni segített. De a többi anyuka általában súg, kik a segítőkész nővérek.

Reggel 5-6 körül elviszik a babákat, addig adnak tiszta hálóinget, ha kell ágyneműt, meg el tudsz menni zuhanyozni, enni, ki tudod szellőztetni a szobát.

Normál szülésnél 4.napon van a varratszedés sima szülésnél, másnap hazamehetsz. A császárosok 6-7 napig voltak bent. Lepedőt minden reggel cseréltesd le, a hálóinggel együtt azt is húznak tisztát hajnalban.

Látogatás 15-17 óra között van/volt minden nap, ablakon keresztül lehet megmutatni a picit, a szobába nem mehet be senki.

Ha szükséged van kórházi listára írj, szívesen elküldöm.


Boldog babavárást és szép szülést kívánok Nektek!

2010. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!