Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangról fotó?

Ultrahangról fotó?

Figyelt kérdés

Az UH vizsgálat során kérdeztem a nőgyógyásztól, hogy kaphatnék-e fotót a babámról?

Egyszerűen közölte, mi itt nem fotózunk. Meg rá ér az még később.

Hmm...

Ismerős köreimben egyes kismamák már a 6.hetes terhességükről posztoltak fotót, ugyanitt, ugyanebben a kórházban voltak vizsgálva.

Én 11.hetes vagyok.


Van ilyen, hogy szimplán nem ad a doki egy emléket a piciről??


2020. nov. 30. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb állami helyen nem adnak fotót, max ha pluszban fizet érte az ember.
2020. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
5%

Menj el másikhoz.

12. héttől szoktak adni.

Lehet, hogy akkor fizettek.

Úgy tudom, hogy pl. 16 hetes korig nem mondhatják meg a nemét sem,

nehogy a primitív emberek nem szerint szelektáljanak, mert pl.

nem akarnak kislányt, vagy fordítva.

16 hetes kortól nem engedélyezik az abortuszt.

Ezért addig nem is mondhatják meg a nemét.

2020. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez a kórház a hozzánk legközelebb lévő kórház, innen már csak Miskolc.

Fizettem volna természetesen.


#2 🧐 Ezt nem tudtam, de így már értem,

köszönöm a válaszokat. :)

2020. nov. 30. 20:08
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a magán ultrahangokról van képem. Állami kórházban azt se engedték meg, hogy keszítsek egy fotót, és ők se készítenek.
2020. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hely és szokásfüggő. Barátnőm Szegeden soha nem kapott képet egész terhessége alatt. Magánorvosa volt, de genetikai vizsgálatokra magán genetikusokhoz ment. Ezt azért írom, mert több orvosnál megfordult és sehol nem kapott. Én itt Budapesten a 6 hetes terhességemről is sorozatképet kaptam(magánorvos), a 12. hetin (sima kórház) szintén 2 darab képet kaptam, a 18. hetin (magán genetikus) szintén sorozatkép. Úgy látszik, Pesten így szokták, legalábbis legtöbb helyen.
2020. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem 16... A 12. hetéig szakítható meg a terhesség, ha


* azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja;

* a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved

* a terhesség bűncselekmény következménye, valamint

* az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén


Es a 12.het utan mondanak nemet is. Es allami korhazban van aki engedi a fotot van aki nem. (Hivatalosan nem szoktak engedni de a gyakorlatban ettol sokszor elternek)

Nekem is van mindket gyerekemrol petezsakos kepem. Igaz en maganorvoshoz jarok.

2020. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. Nekem még az SZTK-ba is adtak képet, annyi volt hogy elkértek érte egy 1000-est. Magánba meg egész gyűjteményt kaptam a végén. Nekem fura.
2020. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Államiban nem kaptam képet...sőt a monitoron se mutatta meg egyszer sem. Egy magán doki a 17. héten adott 1 képet de azon kb semmi nem látszik, aztán orvost váltottam és ott is csak a monitort fotózhattam le.
2020. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sztk ban kaptam képet már 6 hetesen is. Aztán nemrég voltam 16 hetesen és nem kaptam.... Többet sem megyek ahoz az orvoshos... vartam mar egy hónapja ,hogy lássam én is és a párom is. Kérdeztem tőle azt mondtah ,hogy nem tudott szép képet csinálni róla...ja persze nem csinált mert leszarta. Ez az egy alkalom volt ,hogy nem kaptam. Máskor is sztkba járok és mindig kapok. Csak egyszeruen az az orvos olyan bunko.
2020. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Államiban egyik terhességemnél sem adtak. Csak magánban, de ott is a 12 hetesen is csak lefotóztam a telefonommal a monitort. Csak 4d-s uh-n kaptam rendes képeket pendrive-ra, illetve nyomtatva.
2020. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!