Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes....

20 éves vagyok és terhes. Szüleimnek, hogy, mikor mondjam el?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok érettségim 1 szakmám van dolgozok 1 éve párom ugyan ez suliba ismerkedtünk meg 3 éve

Terhes vagyok és úgy döntöttünk megtartjuk viszont a szüleim nem tudom hogy fogadnák, nem

velük élek csak ugye fiatalok vagyunk meg minden... Szóval nem bizti hogy örülnének neki

Azon gondolkodtam karácsonyi ajándékként mondjuk el mindenkinek de félek ha nem örülnek akkor elrontom a karácsonyt a családnak

Mit tennétek a helyemben? Karikor vagy utána mondanátok el?


2020. dec. 17. 21:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
30%
Először ne a gyereket mondjátok el, hanem a párod kérje meg a kezed a szüleidtől. Ennek meg fogak örülni, hogy nem csak élettársnak, hanem komolynak akar. Utána a gyereket is megmondhatod már.
2020. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
62%
Akkor fognak kiborulni, ha nem látják, hogy a fiúd hosszú távon veled szándékozik maradni, te meg egyedül nem tudsz felnevelni egy gyereket, és rájuk fogsz szorulni. Ha a pasiddal való kapcsolatodon nem fejlesztetek, az nem sok jót jósol a jövőre nézve. Ha nem köteleződik el.
2020. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Most ez komoly...? Semmi köze a házasságnak egy gyerekhez minek kéne azonnal eljegyzés meg esküvő stb ha nem is akarjuk még?!
2020. dec. 17. 22:03
 4/71 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok a babához! :)


Szerintem nyugodtan elmondhatjátok Karácsonykor. Lehet okoztok egy kisebb sokkot,de 1-2 nap múlva úgyis boldogság lesz (szerintem). Persze ez a családi viszonyoktól is függ, de egy új élet a legnagyobb ajándék.:)

2020. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

Köszi de tökéletes a kapcsolatom a párommal és ezt nem egy papír meg szertartás fogja eldönteni!!

És mindenki magának szül azzal a tudattal is vállalom hogyha egyedül maradok is (amire kicsi az esély) akkor is meg tudok neki adni mindent!!

2020. dec. 17. 22:06
 6/71 A kérdező kommentje:

4es köszi végre egy normális válasz:)

Jó a kapcsolatom a szüleimmel csak ritkán találkozunk heti 1x :/

2020. dec. 17. 22:06
 7/71 anonim ***** válasza:
33%
Papiron nem akartok házasok lenni, de a gyerek az kell. :D
2020. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Mi köze amúgy a 2nek egymáshoz áruld már el :D Majd házasodunk amikor akarunk de ez a baba már megfogant!

Meg amúgyis ha soha se házasodnánk össze akkor se lenne hozzá köze senkinek nem is ez volt a kérdés :D

2020. dec. 17. 22:29
 9/71 anonim ***** válasza:
68%

Én szinte ugyanebben a cipőben jártam anno mint te csak annyi különbséggel, hogy én 21 voltam..

Minél előbb elmondtam nekik és így érezték, hogy megbízom bennük és azt is, hogy számít a véleményük (persze a (mostmár) férjemmel tudtuk, hogy akkor sem vetetnénk el ha ők azt szeretnék) .. Szerencsére minden jól alakult utána, az első pillanattól fogva azt mondták, hogy támogatnak bárhogyan is döntök .. :)

Ott lakhattunk náluk, amíg pár hónap alatt össze nem szedtük magunkat kicsit és a baba születése előtt már külön tudtunk költözni és teljesen saját lábra álltunk :)

Meg szerintem ne karácsonykor sokkold le őket ezzel, ígyis szerintem kell majd kis idő amíg feldolgozzák a történteket.. Ha esetleg nem reagálnak jól, akkor legalább karácsonyig megnyugszanak :)

Kitartást kívánok és jó egészséget nektek!

2020. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
76%

Én nem karácsonykor mondanám el. Vagy legalábbis nem próbálnám meg ajánéknak beadni, hogy véletlen besikerült a gyerek. Valószínűleg nem lesznek boldogok. Ez egy komoly téma, pláne, hogy váratlanul fogja érni őket, nem próbálnám meg cukiskodó mázzal bevonni. Persze ha tényleg fel tudod egyedül is nevelni majd a gyereket, az jó. De mivel legalább fél évig nem nagyon lesz majd bevételed, esélyes hogy a támogatásukra szorulsz majd. Meg egy bölcsis korú gyerek mellett azért baromi kemény dolgozni, simán beteg lehet minden második héten, azt meg nehezen tolerálják a munkáltatók. Tök jó, hogy örültök a gyereknek, de azért ez nem az a szituáció, hogy van egy stabil jövedelmed meg párkapcsolatod ahol tervezitek a gyerekt, összejön, beteszed a cuki kiscipőt a fa alá, és mindenki boldog.

A házasság igazából már csak gyakorlati okoból lenn hasznos, könnyebb úgy a gyerek körüli ügyintézés. Itt hagyományos elköteleződős vagy romantikus értéke már nincsen, mert a gyerek sokkal nagyobb elköteleződés. Mintha azt mondanád, hogy csókolózni még nem álltok készen, de amúgy már rég szexeltek.

2020. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!