Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hányadik hetétől...

A terhesség hányadik hetétől lehet úgy elmenni táppénzre, úgy, hogy a nőgyógyász nem tesz javaslatot?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 09:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki nem veszélyeztetett és nem végez nehéz fizikai munkát, akkor mikortól szoktak/lehet elmenni táppénzre?
2021. jan. 5. 09:57
 2/7 anonim ***** válasza:
30-32. hét után. Van aki még a 34. héten is dolgozik.
2021. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az ilyenek híve, de valójában amikor te úgy érzed. Irodában dolgozom, elég laza munka, egy kolléganőm tavaly az utolsó 2,5 hónapot táppézen töltötte, és ezt már az elején jelezte, mikor bejelentette, hogy terhes (még a covid előtt). Én, bár még csak a 10. héten járok, úgy tervezem, ha minden rendben lesz, hogy kb az utolsó egy hónapot töltöm otthon. A tesóm augusztus 2-ig dolgozott (szintén iroda, de eléggé ott kellett lenni fejben és HO sem volt) és szeptember 2-án szült.

Háziorvostól is függ, hoyg menynire ír ki könnyen. Én pont a héten megyek hozzá, már a telefonban kérdezte, hogy akarok-e táppénnzre menni, a tesóm háziorvosa pedig még egy hónappal szülés előtt is kicsit értetlenkedett.

2021. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ír ki táppénzre, akkor a CSED-et igényelheted a kiírt dátum előtt 28 nappal, és onnantól nem kell dolgozni.
2021. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem a nőgyógyász javaslatára (8-as kóddal) leszel táppénzen, akkorbaz azt jelenti, hogy először betegszabin lennél, majd táppénzen viszont ez a későbbiekben befolyásolja a Csedet, Gyedet.Ha 8-as kóddal vagy táppénzen az később nem befolyásolja a juttatásokat.Ezt gondoltam jó ha tudod😊
2021. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia

En 7 hkm vagyok.

Ma eleg rosszul lettem a munkahelyen, haza is jottem es nekem a Fonokom mondta hogy irassam ki magam tappenzre amig szukseges.

Nem fizikai munkat vegzek!

2021. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok, de hogy a kérdésre is válaszoljak, első gyrrekkel dolgoztam a 28. hétig, aztán lett egy koraszülésem,így a második babánál nem kockáztattam, 12. héttől táppénzen voltam.
2021. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!