Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetesen nem érzem mindennap...

16 hetesen nem érzem mindennap a babát, ez normális?

Figyelt kérdés
Pár napja érzem rugdosni, de tegnap semmit nem éreztem. Ez nagyon nagy baj? Menjek kórházba?
2021. jan. 9. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális :) Még pici nagyon, egyrészt gyengén is rugdos, másrészt simán fordulhat úgy, hogy vagy nem böki meg semmidet, vagy olyan irányba áll, amit nem érzel. A 24. héttől kezdve mondják, hogy naponta legalább egyszer érezni kéne, és a 30+ hetektől javasolják, hogy figyeld is a mozgásokat.

Nekem a 16. hét környékén még ilyen 1-2 naponta volt csak, hogy bármit is éreztem volna belőle. Ha nagyon beparáztam, mindig lefeküdtem hátra, az valahogy megmozgatta annyira, hogy akkor hamar jelentkezett megint :)

2021. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Még korai, hogy mindennap érezd, nagyon picike még. Én az első gyerekemet 20 hetesen éreztem először, akkor sem túl erőteljesen.
2021. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még én is egy két naponta egyszer ha éreztem. Ne aggódj nincs semmi baj, még picike, mostmár az a fura, ha nem érzem, szinte egész nap fészkelődik, rugdos.

26 hkm

2021. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális.Van aki ennyi idős terhesen meg nem is érzi.
2021. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16 hetesen még semmit nem éreztem. 18 hetesen kezdtem el érezni és akkor sem rugdosást. Sokkal apróbb, finomabb mozgást éreztem. Úgyhogy teljesen normális, hogy 16 hetesen nem érzed rugdosni a babádat. Az is, hogy egyáltalán nem érzed, nemhogy nem mindennap.
2021. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hkm vagyok és múlt héten egyszer éreztem azt hogy talán ez egy rúgás lett volna.

Szerintem még várni kell míg nagyobb lesz és jobban lehet majd érezni. Én is nagyon várom már.

2021. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen idős terhesen semmit nem éreztem


18-19 hetesen kezdett el mozogni, de azok is elég halványak voltak :)


Sokmindentől függ, elhelyezkedes stb.

2021. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a csoda, hogy érzed :D

Én 18.héten kezdtem el sejteni, 19.héten már egyértelmű volt. 20.héten szinte nem is mozgott, be is pánikoltam kicsit.

Egyébként 24.héttől kell minden nap érezned.

Én 30+4 hetes vagyok és ma pl.2x mozgott 🤷‍♀️

2021. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!