Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire biztonságos szteroido...

Mennyire biztonságos szteroidot szedni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A harmadik trimeszterben vagyok már csak pár hét van hátra és sajnos elkaptam egy komolyabb vírusos betegséget ami megtámadta az arcidegeimet és csak a szteroid segíthet ezen. Volt aki szedte és nem lett baja a babának? Nagyon aggódom százszor megkérdeztem az orvosokat hogy biztonságos-e szedni és azt mondták hogy igen.. nagy dózisban kell szednem 60mg naponta.. Nagyon érdekelnek tapasztalatok anyukától akik szedtek. Köszönöm
2021. jan. 14. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt mondtak, akkor igen. Ne parazz.
2021. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos, hogy mérlegelni kell, hogy mi a haszon és mi a kockázat, ezt egy orvos el tudja dönteni.

Nekem végbélrepedésem van, iszonyatosan fájdalmas és sokat vérzik, romlott is a vérképem. Az orvosom nem írta fel a szteroidos készítményt, szerinte kibírom addig, amíg megszületik a baba.

Pikkelysömöröm is van, ami kijött perianálisan. Ide viszont kaptam szteroidos krémet, pedig nyálkahártyán köztudott, hogy gyorsabban és nagyobb dózisban szívódik fel. Mondta, hogy ha nem használ, szájon át alkalmazható szteroidos készítményt fogok kapni.


Megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy a szteroid nem árt-e a babának. Azt mondta, hogy tudományosan nem bizonyított egyértelműen, hogy bármilyen negatív hatása lenne a magzatra, inkább elővigyázatosságból nem szokták felírni.


Én a helyedben nem aggódnék. Ha felírták, annak nyomós oka volt és nem lesz semmi baja a babának.

31hkm

2021. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész terhesség alatt csúnya ekcéma volt a kezemen, amit előtte szteroidos krémmel kentem, plusz nyárra begyulladt a bőr a hónaljamon, arra is azt írtak fel, de a terhesség alatt egyiket se használtam, inkább kibírtam/kezeltem máshogy. Viszont a Te esetedben biztos, hogy hallgatnék az orvosra. Nekem csak csúnya, kellemetlen volt, de egy arcideg gyulladás nem játék. Nyilván nem mondaná az orvos, hogy szedd, ha káros lenne, de valóban, mérlegelni kell, és én a helyedben beszedném.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2021. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az aranyeremre kellett előtte szteroidos kenőcsöt használnom,de terhességem alatt megtiltották. De ha neked doki mondta,gondolom akkor nem baj
2021. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szteroid és szteroid között is van különbség ám... apám pilóta. Szteroidok kell szednie. Van olyan amivel nem repülhetne. És van amelyikkel igen. Terheseknek semmit nem szeretnek felírni, úgyhogy ha felirjak akkor az a jobb, ha be is veszed.
2021. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosok azt mondják, hogy nem lesz baj, akkor ne izgulj!

Nekem szoptatás alatt volt ugyan ez a bajom, én infúzióban kaptam 3 napig szteroidot, utána tablettában még két hétig. Nekem abba kellett hagynom a szoptatást.

De nyilván nem írnák fel neked, ha ártalmas lenne. Viszont az arcideg gyulladás nem játék. Nekem van egy ismerősöm, akit nem kezeltek megfelelően. Fiatal kora óta béna az arcának az egyik fele.

Szóval szedd be szerintem.

2021. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ebben a betegsegben nagyon fontos a szteroid, hogy megelőzze az ideg vegleges károsodását.

A szteroidot az első trimeszterben javasolt kerülni, mert a szájpadhasadék esélyét vmivel növeli. Harmadik trimeszterben ezzel az indokkal (arcidegbènulás) szerintem is javasolt.

Vércukorra, vérnyomásra figyelj.

2021. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze beszedem mert nem szeretnék így maradni.. csak jó ha más anyukák is leírják a tapasztalataikat és kicsit megnyugodhatok hogy minden rendben lesz a babával is.
2021. jan. 14. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a terhességi allergiámra adtak szteroidos kenőcsőt, semmi bajunk nem lett.
2021. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!