Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom a babám miatt,az...

Aggódom a babám miatt,az orvosok nem vizsgálnak meg rendesen. Genetikai szűrésem 2 percesek voltak,szerintetek?

Figyelt kérdés

12 illetve 18 hetes genetikai ultrahangon voltam eddig SZTK-ba. Sajnos nem túlzok ha azt mondom 2 percet voltam bent. Babámbol mondhatni semmit se mutattak meg ,hogy most mi lathato mit vizsgal csak lattam ahogy gyorsan méregeti

Papiron gyonyoruen le van minden vezetve de attol tartok az csak sablon szöveg...

DPD,AC,FL mérte illetve nezte ezeket láttam de SEMMI MÁST. Szivhang hallgatas sem tortent. Baba nemét se tudom "ilyennel nem erunk ra foglalkozni"..kepet se kaptam


Afp szűrésen részt vettem ott minden stimmel szerencsére.


2 het mulva van idopontom magan genetikus orvoshoz de rettegek hogy o meg talal valamit,akkor a babam mar 20 hetes lesz !!! :(


Járt már valaki hasonlóan hogy SZTK-s rendeles soran ilyen villám genetikai szűrése volt?


2021. jan. 19. 11:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Egyszer. Le is mondtam a csodás szolgáltatásról a továbbiakban.
2021. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Na ezért akar a sok "kényes" kismama hálapénzt adni, mert anélkül undorîtó a szolgáltatás.
2021. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy normál genetikai szűrés amin voltál. Amiket leírtál, nem írhatja le sablon szövegbe. A gép rögzíti a méréseket, nem tudnak csalni. Attól, hogy nem kapcsolta be a hangot, és te nem hallottad a szívverést, attól még ő a gépen látta. Képet a legtöbb helyen nem adnak, és valóban a genetikai uh nem a baba neméről szól.

Amit te szerettél volna, azt úgy hívják babamozi, és fizetős szolgáltatás. Menjetek el egy 4D-s babamozira, kérjetek hozzá, ha megnyugtat genetikai szűrést is. Amúgy csodálkozom, hogy az AFP-t van még orvos aki megcsinálja. 2014-ben kivették a kötelező vizsgálatok közül, mert semmit sem ér.

2021. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Bocs de attól, hogy nem mutogatja végig, nem mondja el, hogy "ez a keze, ez a lába", nem mutatja meg a szívhangot és nem csinál képet, attól miért ne nézné meg rendesen?

Az sztk-ban sokan vannak, nem lehet mindenkivel fél-háromnegyed órát szuttyogni, mert akkor a fele beteg nem lesz ellátva. Attól még normálisan megvizsgálja, csak a körítést, ami az időt veszi, kihagyja.

Amúgy teljesen alap, hogy nem mondják végig, ha minden normális, csak beleteszik a sablont. Megnézi, és ha valami eltér, akkor azt mondja. Ha minden ok, akkor megy a sablon szöveg. Nem értem miért nem lehet megbízni az orvosban. Nyilván olyat ültetnek oda, aki ért hozzá.

Ha neked egy órás babamozi, kép meg diskurzus kell, akkor magánba kell menni, ahol nem 10 percenként, hanem óránként adnak időpontot.

2021. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A 12.hetes uh papirom ra ra volt irva hogy a 16.heten javasolt afp szures,mivel a korhaz ingyen megcsinalta ugy dontottem hogy miert is ne

Feltem az eredmeny miatt mert olvastam rola sok rosszat de szerencsere nekem semmi bajt nem mutatott ki

2021. jan. 19. 12:19
 6/28 A kérdező kommentje:
5D mamamozira is el fogunk menni csak elsokorbe biztosra szeretnem tudni hogy tenyleg minden annyira rendbe van mint ahogy a papirjaimra az irva van :/
2021. jan. 19. 12:21
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Csak teljesen megbízhatatlan, és gyakran adott fals eredményt. Ezért is nem csinálnak már lassan 7 éve.
2021. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem magát a szűrést megcsinálták rendesen, ő már rengeteg ilyet látott, leméri, rányomtatják egy papírra, nem sok idő, de a nemét azt az sztk-ban is megmondják, nekem is ott mondták meg, nekem nem lenne szimpatikus az ilyen doki, aki ennyire szarik a pácienseire, keresnék mást.
2021. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Sajnos ott mindegyik orvos ilyen,kevesen vannak és mind már nyugdíj után van ott,öregek,türelmetlenek
2021. jan. 19. 12:34
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Na de mivel nekem valószínű egy terhessegem volt ossz-vissz ezért engem igenis érdekelt, hol a lába, épp mit néz és mit lát. Képet adni se egy nagy cucc. Atbeszelni a leletet se hiszem el, hogy akkora valami. Nekem pl Czeizelben a doki közölte ha rakeresel erre az értékre a neten, jól be fogok szarni, de ne aggódjak, mert higgyem el, ez rendben van, nem kell miatta aggódni, mert a többi akarmivel együtt ez így rendben van. ENNYI. És ez az amire nem képesek az sztk-ban. Aztan itt praznak a kismamak és itt kérdezik, hogy ez vagy az rendben van e. Csak mert nem volt képes ennyit mondani a pocsfej doki (biztos van kivétel sztk-ban is, aki engem vizsgált különösen nagy rohadék volt). És ez kb 5 mp amúgy. Mint ahogy az is, hogy “kedves kismama minden rendben, szerintem fiú, de nem biztos.” Ez nem annak a kérdése, hogy “dolga e” megmondani amit nyilvánvalóan lát- ha épp látja, de ritkán nem- hanem emberség kérdése. Lássuk be, nem a nettó 30mp-es összefoglalás fogja megakasztani az amúgy remek sztk ellátást. Ez csak ilyen hatalommániás bunkozas. Nem mondom meg a gyerek nemet, mert megtehetem. Nem mondom, hogy minden rendben, mert megtehetem. Le vagy szarva en vagyok az orvos. De ez nem így működik. Az orvosba vetett bizalom igenis ott kezdődik, hogy kommunikál veled és nem szarik a fejedre. És nem, nem fogom elhinni, hogy ért hozza, ha 2 mondatban nem tájékoztat. Nem mellesleg mindenkinek alapvető joga, hogy tájékoztatást kapjon az egészségi állapota felől. Akkor is ha csak az annyi, hogy “hölgyeim, minden a legnagyobb rendben van”. Azért alljon már meg a menet, aki ennyire nem képes, az konkrétan ne várjon el semmiféle bizalmat és menjen kapálni, aközben nem kell beszélgetni.
2021. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!