Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet az emeléssel?...

Mi a helyzet az emeléssel? Árt vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy másfél évesem, aki közel 14 kg. Most tudtam meg, hogy terhes vagyok. Elég nehéz őt emelnem már jó ideje terhességtől függetlenül is, de sokszor muszáj.

Etetőszékbe, hintába, babakocsiba, kiságyba (bár ezt tavasszal tervezzük lecserélni gyerekágyra) és sokszor még lépcsőzni se hajlandó vagy csak egy kis ideig, de 4 emeletet legtöbbször nem jön végig, és a lépcsőn is cipelni kell.

Olvastam, hogy amihez az ember hozzá van szokva, az nem fog ártani, de akkor sem ha bár hozzá vagyok szokva, mégsem könnyedén csinálom?


2021. febr. 3. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod. Kismamák milliói emelgetik nap mint nap a kisgyerekeiket, ha ez bajt okozna, nem születnének tömegével kis korkülönbséggel a testvérek.

Ha veszélyezetett lennél, az nyilván más lenne, de egy normális lefolyású terhességet nem visel meg az ilyesmi.

2021. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató!
2021. febr. 3. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a 18 kilós 4 évesemet is fel kellett vegyem néha. Semmi gondot nem okozott. Egészséges terhességnek nem árt, ne izgulj.
2021. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 22hós a fiam (ruha nélkül 16kg). 6 hetes terhes vagyok. Ugyan úgy emelgetem, nem tudok mit csinálni... sőt, mintha érezné, kb 2 hete jóval többet veteti fel magát mint elötte.


Ha nincs semmi panaszod, nem gond.


Nekem a fiammal a terhesseg végen volt gondom, 32.heten elkezdett nyílni a mehszáj. 5kgnál többet nem emelhettem. De ezt vizsgálattal tudta csak a doki is megmondani, nem látatlanba. (Jele is volt, görcsöltem, fájt a hasam nagyon)

2021. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Veszélyeztetett terhesség mellett emeltem 11-12 kilós lányomat, még menni sem tudott, így elég sokszor kellett. 39. hétre egészséges testvére született. Ha hozzá van szokva a szervezet, nem lesz semmi baj. Persze a vége felé nehéz lesz, én akkor már nem igen vettem fel.
2021. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!