Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz a menete ezeknek a...

Mi lesz a menete ezeknek a vizsgálatoknak?

Figyelt kérdés

Másfél éve próbálkozunk a párommal, és úgy néz ki, hogy most sikerült. Tegnap előtt volt a nemvárt napja, pozitív lett a teszt. El sem akartam hinni, pedig full egyértelmű volt. Ennek fejébe ma újra teszteltem, és még erősebb lett a teszt mint az első, szóval már biztosnak érzem a dolgot.

Nincs még gyerekünk így nem tudom milyen vizsgálatok fognak várni rám és milyen sorrendben. Igazából erre lennék most kiváncsi. Annyit tudok, hogy a kimaradt mensi után 2 héttel érdemes menni az első vizsgálatra. (Itt gondolom még csak megállapítják a terhességet, jó helyen van-e, stb.) Innen a következő alkalom már csak a 12. Héten lesz, vagy közte lesz még? Ha igen ott mire lehet számítani?


2021. febr. 13. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megállapitjak a terhesseget, kapsz egy halom papírt, azzal mész majd a védőnőhöz meg a háziorvoshoz.

A nodokihoz a 12. Heti genetikai eredmenyeibel meg vérvétel eredményeivel mész, aztán havonta.

Lényeg a lényeg, ha van szivhang, védőnő és háziorvos. Telefonba megmondod miről van szó, mindenki tudja mi a dolga, mit kell kérni, adni, kitolteni, stb.

2021. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Segíteni fog a nődoki, illetve a védőnő, h.hova kell menni és mikor.
2021. febr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt dokim, sztk-ba jártam. Azt mondták, majd a védőnő mondja hova mikor kell menni.

Ebből az lett, a védőnő 1 árva szot nem mondott, én derítettem ki mikor hova menjek, azt így is le lettem bacva, mert a fele vizsgálatom nem lett meg. Ezt mondtam a védő nőnek, hog miatta kaptam a letolást, hogy az ő dolga lett volna szólni, ő annyit mondott erre, hogy neki honnan kellett volna tudnia?!

2021. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,itt ha nem jársz utána magadtól a dolgoknak legyen az bármi ők nem mondanak semmit mert úgy vannak vele majd rájössz tehát kb.ki kell szopd a kisujjadból.Vicc az egész
2021. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem hálistennek egy angyal a védőnőm😊 minden vizsgálatot elmagyarázott, hogy mikor hova kell mennem. A terhesség bizonyítása után egyből hozzá mentem és már adta is a beutalót belgyógyászatra+vérvételre. Az eredményeket is elkérte a haziorvostól, hogy biztosítson róla minden rendben van 😊 nemrég voltam 12.heti u.hn. Utána voltam hozzá megcsinált pár vizsgálatot és azt mondta keresni fog előtte hogy hova kell mennem legközelebb 😊 Tehát orvostól és védőnőtől is függ. De ha nem mondanak semmit akkor kérdezz. Kötelességük lenne mondani plusz beutalót is ő ad vagy a háziorovos.
2021. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5!

Kötelességük elmondani, meg irányítanak hova menj... ja...

A háziorvosom pl azt sem tudta, hogy kell kitölteni a kiskönyvemet, sose csinált ilyent. A beutalóra én mondtam a kiskönyvböl, mire kérje a labort... aztán 20éve van a pályán...

Az sztk-ban kérdeztem a dokit, ő annyit mondott, előre nem mond semmit, majd a védőnő tajékoztat. Neki ez nem feladata... a védőnő, aki szintén 20on x éve ezt csinálja, annyit csinált, hogy a 3 kötelező uh meg labor eredményem beírta a kiskönyvbe és ennyi.


A kiskönyvből, helyi babás csoportból és barátnőmtől (aki 1 héttel elöttem járt, és együtt találtuk ki hova is kellene mennünk, mert neki se mondott senki semmit) szedtem az infókat...


3as voltam...

2021. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5.vagyok.

Sajnos embere válogatja. Nem minden háziorvos, sztk-s orvos és védőnő foglalkozik az emberekkel/kismamákkal. 🙁 Azért is írtam hogy nekem szerencsém volt vele. De sok ilyet hallok hogy a terhes kismamák nem tudják,hogy milyen vizsgálatra kell menniük. A védőnőm nélkül én sem tudnám sajnos.

2021. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!