Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség bejelentése a...

Terhesség bejelentése a családnak?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok. Külföldön élünk és a család még nem tudja. Személyesen szeretnénk közölni velünk a nagy hírt.

Páromnak születésnapja lesz és családi ebédet tervezünk. Ötleteket várok, hogyan lehetne szépen bejelenteni? Nem akarom csak egyszerűen megmondani. Valami ötletes bejelentést szeretnénk. Ötleteket várok 🙂


2021. febr. 15. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk a szulinapi tortára rairni, hogy boldog szulinapot apuka! Igy mindenki látja, és meglepodik....vagy valahogy beleszoni a pohárkoszontobe?
2021. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
A leendő nagyszülőknek egy kis ajándékdoboz, benne egy kis zokni v.uh kép?
2021. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi karácsonykor jelentettük be (akkor már 18 hetes voltam), ebéd után férjemet megkértem egy pohár köszöntőre, és akkor mondta.
2021. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Minek ebből ünnepélyt csinálni?
2021. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Terhes vagyok. Paff nem kell nagy hacacáré
2021. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Én ellene vagyok a nagy podiumos bejelenteseknek, szemelytelennek is érezném, illetve ha van olyan akinek ezt nehezebb megemészteni valamiért, én szeretem megadni a lehetőséget, hogy elmondja, feldolgozza, vagy akár visszahuzodjon egy időre. (Illetve én a 12. hétig nem mondtam meg a munkahelyemen sem el, mert ha baj van nem szerettem volna nyilvánosságot).

Tudom ez nem népszerű felfogás, nem is biztos hogy te is érintett vagy bármi ilyen problémában, de azért leírom, hogy mi a kozelieknek is külön külön jelentettük be a gyerekeket unnepely nélkül, és később szerveztünk "babavaro" jellegű vendegseget.

2021. febr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is külföldön élünk, de a genetikai vizsgálatig nem jelentjük be. Plusz a vetélés esélye a 12. hétig a legmagasabb.

Azt nektek kell tudni, hogy hogyan kezelték, ha baj lesz. Szerintem szimplán közöljétek, minden felhajtás nélkül is örülni fognak.

2021. febr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Hú, én már a hatodikban járok, a munkahelyemen csak a napokban írtam egy kör-mailt, és utáltam a fogalmazgatás minden percét, nagyon irritál, hogy közbeszéd tárgyává válnak a szaporítószerveim. Pedig muszáj volt megírni, mert helyetteseket kell találnom a munkáimra.

A közeli családnak telefonon mondtam el. Távol is lakunk, nem tudtuk, mikor találkozunk legközelebb, és nem is akartam nagy eseményt csinálni belőle. Anyut és a nagynénémet hívtam fel a 16. héten, és megbíztam őket, hogy nyugodtan adják tovább. Én nagyon intró vagyok, így volt kényelmes, de megértem, hogy valaki nagyobb pillanatot akar csinálni belőle :)

2021. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó, azért az hogy babát vársz, nem a szaporitoszerveid kozbeszedde tetele. Ilyen alapon ne is lássa senki, hogy van gyereked, mert tudni fogják, hogy élsz nemi életet. Nem rosszbol, csak kicsit túlzásnak tartom ezt a gondolatmenetet.


Szerintem amúgy mindenki úgy tegye közzé, amennyire jónak látja, a kérdező nyilván nagy bejelentést akar, azért tette fel a kérdést.

2021. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!